
Fotó: Gyergyószentmiklósi Hegyimentő Szolgálat
A rövid síszezon ellenére a gyergyószentmiklósi hegyimentő szolgálat is mozgalmas időszakon vannak túl, viszont más megyebeli térségek Salvamont csapataihoz viszonyítva kevesebb volt a dolguk.
2020. február 23., 20:062020. február 23., 20:06
A nem megfelelő időjárás és a csapadékhiány miatt csak januárban kezdődött el a síszezon a Gyergyói-medencében, ennek ellenére viszont meglehetősen sok baleset történt. Elekes Huba, a gyergyószentmiklósi Dancurás Hegyimentő Szolgálat vezetője szerint
Fel kellene mindenkinek mérni a saját a fizikai állapotát, edzettségi szintjét, a gyakran változó hóviszonyokat, mert reggel például teljesen más a pályaminőség, mint két órával később. A legnagyobb probléma, hogy nincs síkultúránk, annak ellenére, hogy azt tartjuk, hogy van. Ugyanakkor többen is
– sorolta a főbb balesetfaktorokat Elekes, ez utóbbival utalva egy nemrég történt gyimesi esetre, ahol egy nőt ütöttek el a pályán, úgy hogy kórházba került, műteni is kellett, a balesetet okozó férfi pedig maga mögött hagyta a bajbajutottat, az illetőt azóta is keresik.
A gyergyói hegyimentős elmondta, hogy előfordult ebben a szezonban olyan, amikor
Ez nem volt jellemző arra a térségre, ahol ők teljesítenek szolgálatot, ugyanis a Bogdán, valamint a borszéki sípályákon mindössze hat baleset történt eddig, ebből kettő csonttöréssel, a többi kisebb-nagyobb zúzódással, ficammal végződött.
Fotó: Gyergyószentmiklósi Hegyimentő Szolgálat
Elekes szerint a másik nagy probléma, hogy a pályaüzemeltetők részéről is vannak hiányosságok, nem kérik a hegyimentők segítségét. Volt már olyan, szintén ebben a szezonban, hogy
A gyergyói hegyimentők a sípályákon való teljesítés mellett januárban nyolc diákot és egy tanárt kellett a hegyről lehozniuk. Az eltévedt túrázókat az éjszakába nyúlóan keresték a hegyimentők.
A nem megfelelő helyismeret mellett a bajbajutottaknak megfelelő ruházatuk sem volt: sport-, és magas talpú cipőt, titokzoknit, farmernadrágot viselt a túrázók többsége – avatott be Elekes Huba.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
szóljon hozzá!