
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Továbbra is magas a napi fertőzések száma Hargita megyében, ahol 17 új esetet igazoltak csütörtökön. Ezzel 128-ra emelkedett a kórházban ápolt vagy megfigyelt személyek száma a térségben.
2020. július 30., 14:082020. július 30., 14:08
2020. július 30., 14:182020. július 30., 14:18
Ismét nagyszámú, 17 új koronavírus-fertőzést igazoltak csütörtökön Hargita megyében, ezzel 519-re nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.
Közülük eddig 376-an hagyták el gyógyultan a kórházakat, 15 haláleset történt,
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 4 személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Adrian Pănescu, a prefektusi hivatal szóvivője megkeresésünkre azt is elárulta, hogy a megyében hét személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 232-en pedig házi karanténban vannak. Mivel a koronavírussal kapcsolatos adatok közlése során zavart okozott az elmúlt napokban az otthoni elkülönítés és karantén fogalmának megváltozott értelmezése, ezzel kapcsolatosan is érdeklődtünk a szóvivőtől. Mint kiderült, a félreértések valószínűleg abból fakadnak, hogy a járvány kezdetén Romániában a karantén számított „szigorúbb” intézkedésnek a házi elkülönítéssel szemben, a múlt héten életbe lépett karanténtörvényben azonban a két fogalom meghatározásakor a nemzetközi egészségügyi rendszabályok által használt terminológiát vették át, és lemondtak a Romániában eddig használtról. Ennek értelmében
Az új rendelkezések értelmében azoknak kell karanténba vonulniuk, akik kapcsolatba kerültek egy fertőzöttel, vagy magas esetszámmal rendelkező országokból tértek haza Romániába. A magas járványügyi kockázatot jelentő országok legfrissebb listája hétfőn lépett érvénybe, az ezekből érkező utazók 14 napos karantén letöltésére kötelesek otthonukban, egy általuk bejelentett helyszínen vagy szükség esetén egy, a hatóságok által kijelölt helyen.
Az országok a következők: Dél-Afrika, Szaúd-Arábia, Argentína, Örményország, Azerbajdzsán, Bahrein, Bolívia, Bosznia és Hercegovina, Brazília, Zöld-foki-szigetek, Chile, Kolumbia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, Szváziföld, Guatemala, Honduras, Turks- és Caicos-szigetek, Virgin-szigetek, Irak, Izrael, Kazahsztán, Kirgizisztán, Koszovó, Kuvait, Luxemburg, Észak-Macedónia, Maldív-szigetek, Mexikó, Moldova, Montenegró, Omán, Palesztina, Panama, Peru, Puerto Rico, Katar, Dominikai Köztársaság, Oroszország, Szerbia, Szingapúr, Egyesült Államok, Suriname.
Otthoni elkülönítésbe továbbá az igazoltan fertőzött, de tünetmentes személyeket helyezik, mivel a karanténtörvény szerint őket legtöbb 48 óráig lehet akaratuk ellenére megfigyelés alatt tartani a kórházakban, ezt követően otthonaikban tölthetik le a 14 napos elkülönülési időszakot.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
szóljon hozzá!