
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Továbbra is magas a napi fertőzések száma Hargita megyében, ahol 17 új esetet igazoltak csütörtökön. Ezzel 128-ra emelkedett a kórházban ápolt vagy megfigyelt személyek száma a térségben.
2020. július 30., 14:082020. július 30., 14:08
2020. július 30., 14:182020. július 30., 14:18
Ismét nagyszámú, 17 új koronavírus-fertőzést igazoltak csütörtökön Hargita megyében, ezzel 519-re nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.
Közülük eddig 376-an hagyták el gyógyultan a kórházakat, 15 haláleset történt,
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 4 személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Adrian Pănescu, a prefektusi hivatal szóvivője megkeresésünkre azt is elárulta, hogy a megyében hét személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 232-en pedig házi karanténban vannak. Mivel a koronavírussal kapcsolatos adatok közlése során zavart okozott az elmúlt napokban az otthoni elkülönítés és karantén fogalmának megváltozott értelmezése, ezzel kapcsolatosan is érdeklődtünk a szóvivőtől. Mint kiderült, a félreértések valószínűleg abból fakadnak, hogy a járvány kezdetén Romániában a karantén számított „szigorúbb” intézkedésnek a házi elkülönítéssel szemben, a múlt héten életbe lépett karanténtörvényben azonban a két fogalom meghatározásakor a nemzetközi egészségügyi rendszabályok által használt terminológiát vették át, és lemondtak a Romániában eddig használtról. Ennek értelmében
Az új rendelkezések értelmében azoknak kell karanténba vonulniuk, akik kapcsolatba kerültek egy fertőzöttel, vagy magas esetszámmal rendelkező országokból tértek haza Romániába. A magas járványügyi kockázatot jelentő országok legfrissebb listája hétfőn lépett érvénybe, az ezekből érkező utazók 14 napos karantén letöltésére kötelesek otthonukban, egy általuk bejelentett helyszínen vagy szükség esetén egy, a hatóságok által kijelölt helyen.
Az országok a következők: Dél-Afrika, Szaúd-Arábia, Argentína, Örményország, Azerbajdzsán, Bahrein, Bolívia, Bosznia és Hercegovina, Brazília, Zöld-foki-szigetek, Chile, Kolumbia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, Szváziföld, Guatemala, Honduras, Turks- és Caicos-szigetek, Virgin-szigetek, Irak, Izrael, Kazahsztán, Kirgizisztán, Koszovó, Kuvait, Luxemburg, Észak-Macedónia, Maldív-szigetek, Mexikó, Moldova, Montenegró, Omán, Palesztina, Panama, Peru, Puerto Rico, Katar, Dominikai Köztársaság, Oroszország, Szerbia, Szingapúr, Egyesült Államok, Suriname.
Otthoni elkülönítésbe továbbá az igazoltan fertőzött, de tünetmentes személyeket helyezik, mivel a karanténtörvény szerint őket legtöbb 48 óráig lehet akaratuk ellenére megfigyelés alatt tartani a kórházakban, ezt követően otthonaikban tölthetik le a 14 napos elkülönülési időszakot.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!