
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Továbbra is magas a napi fertőzések száma Hargita megyében, ahol 17 új esetet igazoltak csütörtökön. Ezzel 128-ra emelkedett a kórházban ápolt vagy megfigyelt személyek száma a térségben.
2020. július 30., 14:082020. július 30., 14:08
2020. július 30., 14:182020. július 30., 14:18
Ismét nagyszámú, 17 új koronavírus-fertőzést igazoltak csütörtökön Hargita megyében, ezzel 519-re nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.
Közülük eddig 376-an hagyták el gyógyultan a kórházakat, 15 haláleset történt,
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 4 személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Adrian Pănescu, a prefektusi hivatal szóvivője megkeresésünkre azt is elárulta, hogy a megyében hét személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 232-en pedig házi karanténban vannak. Mivel a koronavírussal kapcsolatos adatok közlése során zavart okozott az elmúlt napokban az otthoni elkülönítés és karantén fogalmának megváltozott értelmezése, ezzel kapcsolatosan is érdeklődtünk a szóvivőtől. Mint kiderült, a félreértések valószínűleg abból fakadnak, hogy a járvány kezdetén Romániában a karantén számított „szigorúbb” intézkedésnek a házi elkülönítéssel szemben, a múlt héten életbe lépett karanténtörvényben azonban a két fogalom meghatározásakor a nemzetközi egészségügyi rendszabályok által használt terminológiát vették át, és lemondtak a Romániában eddig használtról. Ennek értelmében
Az új rendelkezések értelmében azoknak kell karanténba vonulniuk, akik kapcsolatba kerültek egy fertőzöttel, vagy magas esetszámmal rendelkező országokból tértek haza Romániába. A magas járványügyi kockázatot jelentő országok legfrissebb listája hétfőn lépett érvénybe, az ezekből érkező utazók 14 napos karantén letöltésére kötelesek otthonukban, egy általuk bejelentett helyszínen vagy szükség esetén egy, a hatóságok által kijelölt helyen.
Az országok a következők: Dél-Afrika, Szaúd-Arábia, Argentína, Örményország, Azerbajdzsán, Bahrein, Bolívia, Bosznia és Hercegovina, Brazília, Zöld-foki-szigetek, Chile, Kolumbia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, Szváziföld, Guatemala, Honduras, Turks- és Caicos-szigetek, Virgin-szigetek, Irak, Izrael, Kazahsztán, Kirgizisztán, Koszovó, Kuvait, Luxemburg, Észak-Macedónia, Maldív-szigetek, Mexikó, Moldova, Montenegró, Omán, Palesztina, Panama, Peru, Puerto Rico, Katar, Dominikai Köztársaság, Oroszország, Szerbia, Szingapúr, Egyesült Államok, Suriname.
Otthoni elkülönítésbe továbbá az igazoltan fertőzött, de tünetmentes személyeket helyezik, mivel a karanténtörvény szerint őket legtöbb 48 óráig lehet akaratuk ellenére megfigyelés alatt tartani a kórházakban, ezt követően otthonaikban tölthetik le a 14 napos elkülönülési időszakot.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!