
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Jogosítvány nélkül, részegen vezetett egy autót egy 21 éves csíkkozmási, aki fennakadt a rendőrök rostáján – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2020. február 28., 20:292020. február 28., 20:29
Egy kaotikusan közlekedő autóra figyeltek fel a járőrőző rendőrök Csíkkozmás felszegi részén, csütörtök délután. Az azonosításkor kiderült, hogy az autót egy 21 éves helyi fiatalember vezette, akinek nem volt jogosítványa. A rendőrök alkoholszondás vizsgálatnak vetették alá a sofőrt, a műszer pedig 0,85 mg/l légalkohol-koncentrációt mutatott ki a leheletéből.
A fiatalembert a Csíkszeredai Sürgősségi Kórházba szállították vérvételre, hogy megállapítsák mennyi alkoholt fogyasztott, eközben pedig eljárást indítottak ellene jogosítvány nélküli és ittas autóvezetés miatt.
Szakmai fórumot tartott a sepsiszentgyörgyi önkormányzat november 5-én, amelyre székelyföldi önkormányzatok és civilszervezetek képviselőit hívták meg, hogy a magyar kormány szakértőitől gyakorlati útmutatást kapjanak az uniós források lehívásához.
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban – mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
Mintegy 591 millió lejt költöttek a romániaiak online vásárlásra a PayU GPO Románia adatai szerint az idei fekete pénteken, 17 óra 30 percig.
Tüntetést szervez az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) november 12-én, szerdán 10 órakor a bukaresti kormánypalota előtti téren, amelyet felvonulás követ a parlament melletti Alkotmány térig.
Ionuț Moșteanu védelmi miniszter megerősítette, hogy valaki egymillió euróval próbálta meg lefizetni, hogy elősegítse egy szerződés megkötését a Romtehnica állami vállalat és egy magáncég között, de „kategorikusan” elutasította a találkozót az illetővel.
Elkezdődött pénteken Sepsiszentgyörgyön a 35. Népzene- és Néptánctalálkozó, melynek szervezését a Háromszék Táncszínház vállalja, több más intézménnyel és civil szervezettel partnerségben.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökévé választották a küldöttek Sorin Grindeanut az alakulat pénteki tisztújító kongresszusán.
Vonat gázolt egy személygépkocsit pénteken a Vidra községhez tartozó Crețești falu vasúti átjáróján, a balesetben négyen meghaltak, egy személy megsérült – számolt be a Bukarest-Ilfov katasztrófavédelmi felügyelőség.
Nem csak az elterelt Korond-patak bűzlik a beszivárgó szennyeződésektől és a környékén felszínre törő gázoktól, de az is, hogy miért nem vették át a sóbányánál kiépített csőrendszert. Erről és a bánya jövőjéről érdeklődtünk Bukarestben és Parajdon.
Maroshévízen és Gyergyószentmiklóson összesen 154 diákot, 32 csapatot és 92 pedagógust részesítettek elismerésben kiemelkedő teljesítményükért. Az elkövetkezendőkben Csíkszeredaában és Székelyudvarhelyen is díjakat osztanak ki.
szóljon hozzá!