Hirdetés
Hirdetés

Nem elég, hogy lesodorták az útról, még meg is fenyegették

Képünk illusztráció •  Fotó: Pinti Attila

Képünk illusztráció

Fotó: Pinti Attila

Fenyegetések miatt volt kénytelen feljelentést tenni a rendőrségen egy madéfalvi nő, miután Csíkszereda közelében lesodorták az útról járművével január elején. A bajt ugyanis a baleset okozója még fenyegetésekkel is megtetézte.

Székelyhon

2025. január 30., 07:522025. január 30., 07:52

2025. január 30., 12:232025. január 30., 12:23

Madéfalváról Csíkszeredába tartott a munkahelyére, amikor a Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal (RAR) közelében, a körforgalom előtt a záróvonalon több autót is előzött egy jármű, csakhogy mivel szemből is érkezett egy, már nem tudta az ő személygépkocsiját is megelőzni, ezért lesodorta az útról – fogott bele történetébe Ráduly Enikő, aki január 4-én szenvedett balesetet ennek a szabálytalan előzésnek a következtében.

Mint folytatta, az ütközés oldalról érte, így a mezőre sodródott Volvo típusú autójával, a balesetet okozó járművel együtt. Hozzátette,

súlyosan ugyan nem sérült meg, de az volt a szerencséje, hogy a mögötte közlekedő autóban egy doktornő ült, aki rögtön kihívta a mentőket.

A másik kocsiban utazók már ekkor ordítozni kezdtek, hogy a doktornő álljon félre az ajtóból, hogy a nő tudjon kiszállni az autóból, mondván, nincs is szükség mentőre. Emellett próbálták kisebbíteni a kár mértékét, például azt ismételgetve, hogy még a kocsi lámpája sem törött el.

Hirdetés

A doktornő megnyugtatta a baleset elszenvedőjét, hogy ő addig nem megy el, amíg a mentő ki nem érkezik. A madéfalvi nőt végül kórházba szállították, ahová később a férje is megérkezett. Mint megosztotta, ekkor már

elkezdődött a konfliktus a baleset okozóival, hiszen azok elkezdtek vádaskodni, azzal gyanúsítva férjét, hogy az cukrot szórt autójuk motorjába és elvágta a gumiabroncsukat, ezért pedig pénzt követeltek.

„Nem is tudtuk, hogy mit jelent megcukrozni a motort, utólag értettük meg, hogy a cukor lesütheti azt” – jegyezte meg a nő. Hozzáfűzte, nem elég, hogy balesetet okoztak, még ők támadtak, állítólag az ügyészségen is feljelentették a férjét a motor ügyében. Ráadásul telefonon is hívogatták.

Idézet
Már első nap hívtak, hogy biztos-e, hogy merünk aludni, hogy meggyújtanak, s hogy a kárukat mi fizessük ki, mert különben ez lesz, s az lesz”

– sorolta. A fenyegetések miatt feljelentést tettek a rendőrségen.

Ráduly Enikő elmondta, szeretné, ha ennek a balesetnek mihamarabb meglenne a felelőse. Úgy véli, nyilvánosságra kell kerüljön minden hasonló eset, amelyben veszélyesen közlekedtek, balesetet okoznak, majd maguk a felelősök fenyegetőznek.

Kapcsolatba léptünk a rendőrséggel

Felkerestük a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságot is az ügyben. Maria Plumbu szóvivő az alábbiakat közölte az esetről: a csíkszeredai rendőrséget január 4-én, 14 óra 50 perc környékén riasztották egy, az E578-as jelzésű országúton, a város északi kijáratánál történt balesethez. A helyszínen végzett előzetes vizsgálatok szerint egy 21 éves férfi, miközben Csíkcsicsó irányából Csíkszereda felé vezetett egy járművet,

előzés közben, hogy elkerülje az ütközést a szemből közlekedő személygépkocsival, vissza akart térni a sávjára, de eközben összeütközött egy 40 éves nő által vezetett járművel.

Az ütközés következtében mindkét autó lesodródott az úttestről az út melletti mezőgazdasági területre. A baleset következtében a nő megsérült, kórházba szállították, ugyanakkor a két járműben anyagi károk keletkeztek. Egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt az alkoholteszt eredménye alapján.

Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult büntetőeljárás az ügyész vezetésével.

A fenyegetések miatt, amelyet az áldozat és a férje kaphatott a sofőrtől és az autó utasaitól, büntetőeljárást indított a rendőrség, hogy kivizsgálják az esetet.

Fontosnak tartották továbbá tisztázni, hogy a bűncselekményekért nem a rendőrség szabja ki a büntetést (például börtönbüntetést), hanem erről kizárólag a bíróság dönthet a bűnvádi eljárás végén, ha megállapítják, hogy a bűncselekményt elkövették. A büntető-törvénykönyv szerint a fenyegetést három hónaptól egy évig terjedő szabadságvesztéssel, vagy bírsággal büntetik.

5 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 08., péntek

Konyhakéssel szúrta meg osztálytársát egy 12 éves gyermek a szünetben

Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.

Konyhakéssel szúrta meg osztálytársát egy 12 éves gyermek a szünetben
Hirdetés
2026. május 08., péntek

Kiderült, ki lesz a Tisza-kormány igazságügyi minisztere

Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.

Kiderült, ki lesz a Tisza-kormány igazságügyi minisztere
2026. május 08., péntek

Aranyat érő hétvége jön, csak nehogy jóból is megártson a sok

Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.

Aranyat érő hétvége jön, csak nehogy jóból is megártson a sok
2026. május 08., péntek

Kiránduljunk Székelyföldön – játssz, teszteld tudásod és nyerj!

Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.

Kiránduljunk Székelyföldön – játssz, teszteld tudásod és nyerj!
Hirdetés
2026. május 08., péntek

Program, amiről kevesen tudnak: önkéntes fiatalokat vár a Hargita megyei tűzoltóság

Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.

Program, amiről kevesen tudnak: önkéntes fiatalokat vár a Hargita megyei tűzoltóság
2026. május 08., péntek

Virágkiállítás és néptánctalálkozó lesz Udvarfalván és Marosvásárhelyen

Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.

Virágkiállítás és néptánctalálkozó lesz Udvarfalván és Marosvásárhelyen
2026. május 07., csütörtök

Mégsem lesz igazságügyi miniszter Magyar Péter sógora

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

Mégsem lesz igazságügyi miniszter Magyar Péter sógora
Hirdetés
2026. május 07., csütörtök

Népszavazással akarnak lemondatni egy Maros megyei polgármestert

Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.

Népszavazással akarnak lemondatni egy Maros megyei polgármestert
2026. május 07., csütörtök

Cseke Attila szerint Romániának nincs oka aggodalomra a hantavírus miatt

Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.

Cseke Attila szerint Romániának nincs oka aggodalomra a hantavírus miatt
2026. május 07., csütörtök

Ügyvivő gazdasági miniszter: nőni fog Románia gazdasága a második félévben

Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.

Ügyvivő gazdasági miniszter: nőni fog Románia gazdasága a második félévben
Hirdetés