Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Fenyegetések miatt volt kénytelen feljelentést tenni a rendőrségen egy madéfalvi nő, miután Csíkszereda közelében lesodorták az útról járművével január elején. A bajt ugyanis a baleset okozója még fenyegetésekkel is megtetézte.
2025. január 30., 07:522025. január 30., 07:52
2025. január 30., 12:232025. január 30., 12:23
Madéfalváról Csíkszeredába tartott a munkahelyére, amikor a Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal (RAR) közelében, a körforgalom előtt a záróvonalon több autót is előzött egy jármű, csakhogy mivel szemből is érkezett egy, már nem tudta az ő személygépkocsiját is megelőzni, ezért lesodorta az útról – fogott bele történetébe Ráduly Enikő, aki január 4-én szenvedett balesetet ennek a szabálytalan előzésnek a következtében.
Mint folytatta, az ütközés oldalról érte, így a mezőre sodródott Volvo típusú autójával, a balesetet okozó járművel együtt. Hozzátette,
A másik kocsiban utazók már ekkor ordítozni kezdtek, hogy a doktornő álljon félre az ajtóból, hogy a nő tudjon kiszállni az autóból, mondván, nincs is szükség mentőre. Emellett próbálták kisebbíteni a kár mértékét, például azt ismételgetve, hogy még a kocsi lámpája sem törött el.
A doktornő megnyugtatta a baleset elszenvedőjét, hogy ő addig nem megy el, amíg a mentő ki nem érkezik. A madéfalvi nőt végül kórházba szállították, ahová később a férje is megérkezett. Mint megosztotta, ekkor már
„Nem is tudtuk, hogy mit jelent megcukrozni a motort, utólag értettük meg, hogy a cukor lesütheti azt” – jegyezte meg a nő. Hozzáfűzte, nem elég, hogy balesetet okoztak, még ők támadtak, állítólag az ügyészségen is feljelentették a férjét a motor ügyében. Ráadásul telefonon is hívogatták.
– sorolta. A fenyegetések miatt feljelentést tettek a rendőrségen.
Ráduly Enikő elmondta, szeretné, ha ennek a balesetnek mihamarabb meglenne a felelőse. Úgy véli, nyilvánosságra kell kerüljön minden hasonló eset, amelyben veszélyesen közlekedtek, balesetet okoznak, majd maguk a felelősök fenyegetőznek.
Felkerestük a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságot is az ügyben. Maria Plumbu szóvivő az alábbiakat közölte az esetről: a csíkszeredai rendőrséget január 4-én, 14 óra 50 perc környékén riasztották egy, az E578-as jelzésű országúton, a város északi kijáratánál történt balesethez. A helyszínen végzett előzetes vizsgálatok szerint egy 21 éves férfi, miközben Csíkcsicsó irányából Csíkszereda felé vezetett egy járművet,
Az ütközés következtében mindkét autó lesodródott az úttestről az út melletti mezőgazdasági területre. A baleset következtében a nő megsérült, kórházba szállították, ugyanakkor a két járműben anyagi károk keletkeztek. Egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt az alkoholteszt eredménye alapján.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult büntetőeljárás az ügyész vezetésével.
Fontosnak tartották továbbá tisztázni, hogy a bűncselekményekért nem a rendőrség szabja ki a büntetést (például börtönbüntetést), hanem erről kizárólag a bíróság dönthet a bűnvádi eljárás végén, ha megállapítják, hogy a bűncselekményt elkövették. A büntető-törvénykönyv szerint a fenyegetést három hónaptól egy évig terjedő szabadságvesztéssel, vagy bírsággal büntetik.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a hideg idő hatására megnövekedett fogyasztás miatt gáz vagy áram nélkül maradjon az ország – nyilatkozta kedden az energiaügyi miniszter.
Szükség van parkolókra és innovációs központra? Mi lesz a környéken élőkkel? – ilyen és hasonló kérdések hangzottak el kedden délután a marosvásárhelyi városházán szervezett közvitán, amelyen bemutatták a színház mögé tervezett beruházást.
A Nemzeti Filmintézet támogatásával készült tízrészes alkotás, amelyet a Cannes-i fesztiválon is bemutattak, Magyarországon és Romániában is nézhető lesz március 8-ától.
Tizenkét faragott kapu, tizenkét viharos évszázadnak állít emléket dombtető, amelyet kupolás lármafa koronáz. A Háromszék szívében található Óriáspince-tető nem csak zarándokhely, de Székelyföld legnagyobb lovasünnepének otthona is.
Karbantartási munkálatok miatt akadozik az egészségügyi rendszert kiszolgáló informatikai platform – közölte kedden az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Madarakkal ütközött egy Brassóból Angliába tartó repülőgép a felszállás során kedden, ezért kénytelen volt leszállnia a kolozsvári repülőtéren.
Kitűzte az első időpontot a Hargita Megyei Törvényszék a 2023 decemberében történt székelyudvarhelyi tragédia vádlottjai perének tárgyalására. Az előkészítő szakaszban levő levő bírósági eljárás első tárgyalása áprilisban lesz.
Néhány hónapig ideiglenes helyszínen működik majd a Gyergyóremetei Polgármesteri Hivatal. A községházából kiköltöznek, hogy átadják a terepet a felújítást végző szakembereknek. Az ideiglenes helyszínen péntektől fogadják az ügyfeleket.
A régi iskolabuszok mellett a Maros megyei diákok hamarosan új elektromos járművekkel is eljuthatnak iskolába és onnan haza: huszonnégy új jármű már megérkezett a megyébe. Kedden be is mutatták azokat.
Megvesztegetéssel, okirathamisítással, csalással és hivatali visszaéléssel vádolja a gyimesfelsőloki rendőrség volt parancsnokát a Korrupcióellenes Főigazgatóság (DGA). A vádlott szabadlábon védekezhet.
5 hozzászólás