
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több személy ellen is eljárás indult hétfőn Maros megyében, aki ittasan vezetve veszélyeztették a közúti forgalmat.
2021. március 30., 17:002021. március 30., 17:00
A gernyeszegi rendőrség egy 28 éves, Arad megyei férfit vett őrizetbe, mivel az március 29-én Nagyernyében ittasan vezetve balesetezett. Személyi sérülést nem okozott, csupán anyagi kár keletkezett a baleset miatt, ám a rendőri ellenőrzéskor 0,66 mg/l alkoholt mutatott ki a szonda. A férfit vérvételre kísérték a rendőrök, de ott már visszautasította a vizsgálatot. Hamarosan a nyomozók azt is kiderítették, hogy a balesetező férfi nem rendelkezik gépjárművezetői engedéllyel. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányságon 24 órára őrizetbe vették.
Ugyancsak március 29-én a marosvásárhelyi rendőrség a volt Hosszú utcában (1918. december 1. sugárúton), a közúti forgalomban egy 51 éves marosvásárhelyi férfit igazoltatott, akinél 0,77 mg/l alkoholt mutatott ki a készülék. A férfi ellen a közúti biztonság veszélyeztetéséért indítottak eljárást.
Ugyanaznap Segesváron is történt egy baleset, személyi sérülés nem történt ott sem, csupán anyagi kár keletkezett. A rendőrök megállapították, hogy a 37 éves kóródszentmártoni férfi alkoholt fogyasztott, a készülék 0,79 mg/l koncentrációt mutatott ki a helyszínen. Ugyanakkor arra is fény derült, hogy a jogosítványa is érvénytelen volt.
Magyarország támogatja az Egyesült Államok ukrajnai béketörekvéseit – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel tartott sajtótájékoztatóján hétfőn Budapesten.
A meteorológusok előrejelzése szerint csütörtök reggelig hideg időre, csapadékra, jegesedésre és heves szélre lehet számítani országszerte.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Páva, aranyfácán, törpe kacsa és még sok kisállat lesz megtekinthető a csíkszentkirályi sportcsarnokban február 20-22. között. A kiállítást a Csikszeredai HOBBY Kisállattenyésztők Egyesülete szervezi.
Klasszikus szerzők után idén egy kortárs alkotó kerül a Nemzetközi Felolvasómaraton középpontjába: Lackfi János műveiből válogathatnak a közös felolvasás résztvevői március 10-én, kedden.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
szóljon hozzá!