
Munkálat még nincs Gyimesközéplokon, de a költségek egyre emelkednek. Archív
Fotó: Pinti Attila
Több millió lej értékű plusz kiadást jelent Gyimesközéplok számára, hogy tavaly meghiúsult az ivóvíz- és szennyvízhálózat építésének elkezdése, mert a kivitelezővel szerződést kellett bontani. Az újraszámolt ár jóval nagyobb, most ezzel keresnek vállalkozást a beruházás elvégzésére.
2022. március 26., 20:292022. március 26., 20:29
Egy év alatt több millió lejjel emelkedett annak a beruházásnak az értéke, amelyet Gyimesközéplokon kellene elvégezni a víz- és szennyvízhálózat kiépítése érdekében, és amelyre a község 2,5 millió euró értékű finanszírozást nyert európai uniós alapokból. Akkor még 10 százalékos önrészt számoltak, ez viszont az utóbbi egy évben jelentősen megnőtt.
Több magyarázkodás után, miután a cég a levelekre, telefonhívásokra sem válaszolt,
A folyamatos áremelkedés viszont az újraszámolt árakon nagyon érződik, Gergely Károly polgármester szerint
Mint elmondta, ezt az önrészt is tudja biztosítani a község, amely három éve tartalékol a beruházásra, és volt költségvetési többlete. Viszont a mostani helyzet nem tűnik biztatónak, mert több mint egy hete megjelent a kiírás, és még senki sem jelentkezett.
– értékelt az elöljáró. A munkálat befejezési határidejét is kellene hosszabbítani, mert
A tervek szerint az ivóvizet Jávárdi patakától bővizű forrásból fognák be, ahol víztartályokra is szükség lesz, onnan Hidegségen át a község alsó, Tatros mentén elterülő részébe, a megállói iskoláig tart majd az ivóvíz- és szennyvízhálózat, amelyhez közel 1500 háztartás csatlakozhatna.
A többi patakvölgy a földrajzi adottságok miatt kimarad ebből a fejlesztésből, számukra más megoldásokra van szükség.
Két autó ütközött frontálisan kedd reggel az Oroszhegy községhez tartozó Székelyszentkirály és Tibód közötti útszakaszon. A balesetben egy személy megsérült.
Oroszország keddre virradóra újabb dróntámadásokat intézett Ukrajna ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea és Galac megye lakosságát drónok vagy dróndarabok becsapódásának veszélyére.
Szélre, hóviharokra és jegesedésre vonatkozó figyelmeztetést adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Bár a riasztás elsősorban az ország déli és délkeleti részeit érinti, Székelyföldön is fagyos időjárás lesz a hét második felében.
A tervek szerint levélben fognak szavazni a bírák és ügyészek az államfő által a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsról (CSM) kezdeményezett referendumon – közölték az elnöki hivatal illetékesei.
Közzétették hétfő este a pénzügyminisztérium honlapján a jövő évi költségvetés elfogadásához szükséges és egyéb stratégiai intézkedéseket tartalmazó úgynevezett salátarendelet tervezetét.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
szóljon hozzá!