
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Őrizetbe vették azt a Maros megyei férfit, aki rendőröket próbált megvesztegetni.
2024. november 01., 20:202024. november 01., 20:20
Egy 43 éves Maros megyei férfit értek tetten csütörtökön este, amikor ötezer lejt ígért, és próbált átadni a rendőröknek. Az Országos Korrupcióellenes Igazgatóság közleménye szerint
A férfit korábban megállították egy rutinellenőrzés során, de nem akarta, hogy ellenőrizzék az alkoholszintjét, ezért elszaladt a helyszínről, hátrahagyva a járművét. A férfival később közölték, hogy bevonták a jogosítványát.
Az érintett akkor felhívta az egyik rendőrt találkozót kérve,
A rendőr visszautasította az „ajánlatot” és a korrupcióellenes igazgatósággal megszervezték a tettenérést. A rendőrt megvesztegetni akaró férfi 24 órára őrizetbe vették és kérték, hogy helyezzék előzetes letartoztatásba.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
Érdemi eredmény nélküli, „udvariassági” találkozónak nevezte Constantin Paraschiv szakszervezeti vezető a Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszterrel folytatott keddi egyeztetést.
Hat utca felújítását magába foglaló beruházás kezdődött el Székelykeresztúron – elsőként az Orbán Balázs utcába vezényelték ki a munkagépeket, ahol az aszfalt feltörése zajlik. A cél az, hogy négy helyszínen még idén elvégezzék a korszerűsítést.
Hatvanezer dollárral és kétezer euróval szándékozott elhagyni Romániát a Henri Coandă Nemzetközi Repülőtérről Dohába tartva egy illető, anélkül hogy a pénzösszegeket bejelentette volna a vámnál.
Nicu Ștefănuță európai parlamenti képviselő, az EP alelnöke budapesti találkozót kezdeményezett Magyar Péter miniszterelnökkel, valamint Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel.
Bejelentette Viorel Buruș kedden délután egy Facebook-videóban, hogy kilép az AUR-ból, mert már nem tud azonosulni a párt céljaival és irányvonalával. A hargitai szervezet alapítója ugyanakkor nem tervezi feladni a politizálást.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
szóljon hozzá!