
Fotó: Haáz Vince
Nem elég az épített örökség és a természeti látványosság, a kastélyok és a gyógyvizek sem, kidolgozott stratégiára, megfogalmazott célokra és a célközönség felkutatására van szükség ahhoz, hogy a turizmus virágozzon Maros megyében – hangzott el hétvégén egy kerekasztal-beszélgetésen, a Vásárhelyi Forgatagon.
2024. szeptember 02., 13:042024. szeptember 02., 13:04
Érdekes beszélgetés alakult ki hétvégén Maros megyei turisztikai potenciája kapcsán a Vásárhelyi Forgatagon. Az apropót a 101 ok, hogy meglátogasd Maros megyét című kiadvány bemutatása jelentette, amelyen a Visit Maros vezetője, a megyei tanács elnöke és egy, a turizmust szívügyének tekintő szociológus vett részt. A vaskos, három nyelvű színes könyvet a Visit Maros Egyesület állította össze,
Fotó: Haáz Vince
A kiadványt Szántó Lóránt, a Visit Maros Egyesület vezetője mutatta be, elmondva, hogy
A 101 ok, hogy meglátogasd Maros megyét nem turistakalauz, hanem kedvcsináló,
Fotó: Haáz Vince
Szántó Lóránt szerint a népszerű és ismert helyek mellett, mint Szováta, Segesvár és Vásárhely sok érdekes kastély, természeti szépség és épített örökség van Maros megyében, és ezekre fel kell hívni a turisták figyelmét. A Visit Maros ezt teszi különböző hazai és nemzetközi vásárokon, egyedül, de
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke a kiadvány bemutatóján többek között arról beszélt:
Fotó: Haáz Vince
Úgy értékelte, sok esetben nem elegendő a helyi polgármesteri hivatalok és megyei tanácsok munkája, kormányszinten kellene odafigyeli és többet áldozni a turizmusra.
– magyarázta.
Tóth-Batizán Emese Emőke szociológus szerint Maros megyének elsősorban a hazai és magyarországi vendégek bevonzásra kellene hangsúlyt fektetnie, erre kellene egy stratégiát kidolgoznia. De
Hiszen nem elég megmutatni valamit, aköré programot is kell szervezni, hogy minél jobban lefoglalják a vendéget, és élményekkel gazdagodva térhessen haza.
Fotó: Haáz Vince
A jelenlevők egyetértettek abban, szükség van a turisztikai stratégiára, de főként arra, hogy
Bár legalább 101 látványosság van Maros megyében, azért kíváncsiak voltunk, mit emelnének ki ezek közül az illetékesek. Péter Ferenc, aki szovátai és jelenleg is ott él, nem nevezhette meg szülővárosát, így Marosvásárhelyt és Segesvárt ajánlotta.
Fotó: Haáz Vince
Tóth Batizán Emőke a marosvécsi Kemény-kastélyt emelte ki, ahol többek között Dsida Jenő felolvasta a Psalmus Hungaricus című versét. Szántó Lóránt pedig Szovátát és a Tiha-csúcsot említette a Maros megyét felkeresők számára kihagyhatatlan turistacélpontokként.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
szóljon hozzá!