A Nézőpont vendége megjelenése óta munkatársa Erdély egyetlen magyar nyelvű országos napilapjának, a Krónikának. Könczey Elemérnek több ezer karikatúra került már ki a kezei alól, huszonhét éve rajzol, karikatúrái derűt és életszeretetet sugároznak.
2021. november 19., 12:002021. november 19., 12:00
2021. november 19., 12:022021. november 19., 12:02
A Kolozsváron élő grafikus napi szinten reagál a minket körülvevő eseményekre, a társadalom visszásságaira. Témáit sokáig érleli, minden oldalról megvizsgálja mielőtt véleményt alkot.
A karikaturista hozzátette, hogy aki kritizál, annak nem feltétlen kell követnie a fősodort. „Nagyon fontos az, hogy ebbe a kritikusi szemléletbe az ember hitelesen hozza be azt, ahogy ő látja, ahogy ő gondolkodik egy történetről” – fogalmazott. Sajátos világlátását azzal is magyarázza, hogy
„A kisebbségi lét adott egyfajta plusz érzékenységet. Katona voltam, román egyetemre jártam, románul tanultam, román városban élek úgymond. Az adott egy plusz perspektívát, egy plusz érzékenységet, amivel könnyebben be tudom járni ezeket a helyeket, ahonnan majd behúzom az üzenetet, az ötletet, a poént” – vázolta Könczey Elemér a Nézőpont kamerái előtt.
A Nézőpont legújabb adása megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcast-csatornáján vagy Spotify-on is meghallgatható.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Tavaly az uniós polgárok 16,9 százaléka élt túlzsúfolt lakásokban, ami enyhe csökkenést jelent a 2023-ban jegyzett 18,1 százalékhoz képest – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
Az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI) 2025 júniusa és novembere között 520 886 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak a Myeterra.ancpi.ro platformon keresztül.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) vasárnap este figyelmeztetett, hogy ransomware típusú kibertámadás történt a román vízügyi igazgatóság több intézménye és szervere, valamint az ország 11 területi vízügyi igazgatósága közül 10 ellen.
A decemberi fordulat utáni első napokban itthon hokibotokkal védték a terroristáktól a tömbház udvarát a férfiak, pontos beosztás alapján, amelyet mindenki igyekezett betartani.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
szóljon hozzá!