
Ajánlott az óvatosság a Balavásár és Csíkszereda közötti, 2005-ben felújított 13A jelzésű országúton
Fotó: Veres Nándor
Akárcsak tavaly, idén sem csak a burkolatjavításra készülnek a Hargita megyei országutakon. Két olyan útszakaszon várható összesen 19 kilométernyi új aszfaltburkolat leterítése, ahol hosszú ideje csak az időközönként megjelenő kátyúkat tüntették el.
2021. február 28., 17:582021. február 28., 17:58
Nem kímélte a téli időjárás az országutakat Hargita megyében, több szakaszon, így a Balavásár és Csíkszereda közötti, 2005-ben felújított 13A jelzésű országúton is ajánlott az óvatosság, mert
De ez az állapot nemcsak ezen az útvonalon jellemző, a hosszú ideje csak kátyúzással javított utakon újabb gödrök jelennek meg. Ezeket értelemszerűen be kell tömni, így még több lesz a folt a burkolatokon.
Alapos javításra szorulnak a 13A jelzésű országút bizonyos szakaszai
Fotó: Veres Nándor
Kérdésünkre Cătălin Romanescu, a Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) Hargita megyei kirendeltségének igazgatója azt mondta,
Hozzátette, a tavasz beköszöntével, amikor az időjárás ezt lehetővé teszi, meleg aszfalttal is elkezdik a kátyúzást.
Az igazgatótól azt is megtudtuk, idén folytatódhat az országutak burkolatfelújítása is. A tavalyi munkálatok után, amikor a 12A jelzésű, Csíkszeredától Ónfalváig (Onești) tartó országút Gyimeseken átvezető szakaszán, a 13B jelzésű országúton Borzont körzetében, illetve Székelykeresztúron, a városon átvezető 13C jelzésű országúton készült új aszfaltréteg, idén újabb hasonló felújításra kaptak ígéretet.
A Nyergestető környékén is aszfaltozni fognak a tervek szerint
Fotó: Pinti Attila
Ebből 14 kilométer a 15-ös jelzésű országút Maroshévíz és Borszék közötti szakaszát jelenti, további 5 kilométer pedig a Csíkkozmást Kézdivásárhelyt összekötő 12C jelzésű országúton, a Nyergestető környékén lesz. Utóbbi útszakaszt több mint 16 éve újították fel, állapota a rendszeres kátyúzások ellenére is romlik.
Romanescu szerint ezekre a munkálatokra a szükséges összegeket a költségvetésnek kell biztosítania, amelyet még nem fogadtak el.
Fotó: Veres Nándor
A The Atlantic magazinnak adott interjút Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke a venezuelai elnök elfogása után. Ebben megfenyegette a venezuelai alelnököt, valamint bírálta a kolumbiai és mexikói vezetést.
Az elmúlt napok havazása és erős széllökései nemcsak vastag hótakarót hoztak Székelyföld-szerte, hanem több megyében áramkimaradásokhoz is vezettek, többek között Hargita megyében is maradtak ellátás nélkül fogyasztók.
Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
szóljon hozzá!