
Nem kell tartaniuk attól, hogy az egyik támogatás miatt elveszítik a másikat. A segélyek nem módosítják a jövedelmi értékhatárt. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nem veszítik el a gyógyszerkedvezményeket azok a kisnyugdíjasok, akik alacsony jövedelmük miatt 700 lejes állami segélyt kapnak ebben a hónapban, illetve azok sem, akik 250 lejes, élelmiszerekre elkölthető támogatást kapnak – tisztázta megkeresésünkre a segélyek és a gyógyszerkedvezmények közti összefüggéseket a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója.
2022. július 24., 21:132022. július 24., 21:13
A 2000 lejes vagy annál kisebb havi járandósággal rendelkező nyugdíjasok egyszeri alkalommal járó, 700 lejes állami segélyt kapnak ebben a hónapban, továbbá kéthavonta 250 lejes élelmiszersegélyben is részesülnek azok, akiknek a nyugdíja nem nagyobb 1500 lejnél. Többeket azonban aggodalommal tölt el az, hogy a segélyek miatt megemelkedik a havi jövedelmük és elveszíthetik a kisnyugdíjasként megkapott gyógyszerkedvezményeket. Lapunk is kapott megkereséseket a témával kapcsolatban, a kérdéseket feltettük a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatójának.
– nyugtatta meg a gyógyszerkedvezményekre, illetve a segélyekre egyaránt jogosult nyugdíjasokat Duda Tihamér. Elmondta ugyanakkor, hogy a gyógyszerkedvezmény mértékét sem érintik a segélyek, azaz aki januártól jogosulttá vált a 90 százalékos gyógyszerkedvezményre, az továbbra is hasonló támogatásban részesül. Mint ismert,
Tehát akinek a nyugdíja nem haladja meg az 1429 lejes értéket, 50 százalék helyett 90 százalékos ártámogatásra jogosult a B-listás gyógyszerek esetében. A 700 lejes egyszeri alkalommal járó segély, illetve a 250 lejes élelmiszer-támogatás tehát nincs hatással a gyógyszerkedvezmény mértékére sem.
Az egészségbiztosítási pénztár egy közleményt is kiadott a témával kapcsolatban, amelyben emlékeztetnek: a járóbeteg-rendeléseken felírt gyógyszerekhez való hozzáférés javítása érdekében január 1-jétől azok a kisnyugdíjasok, akiknek a havi járandóságból és szociális juttatásokból származó jövedelme nem haladja meg a 1429 lejt, 90 százalékos gyógyszerár-kompenzációban részesülnek a B-listán szereplő gyógyszerekre, függetlenül attól, hogy van-e egyéb jövedelmük vagy sem.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!