
Fotó: Szovátai Polgármesteri Hivatal
A szovátai és környékbeli lakosok igényeit is figyelembe véve bővítik a helyi kórház épületét. A munkálatoknak pénteken fogtak neki, és tervek szerint kilenc hónapig tart majd. Egyelőre a meglévő kórház működését, a betegek fogadását nem befolyásolja az építkezés.
2024. július 22., 18:002024. július 22., 18:00
2024. július 22., 18:262024. július 22., 18:26
Új szárnnyal bővül a Szováta-Nyárád kórház, és amellett, hogy korszerű laboratóriumot szerelnek fel, több szakrendelőnek is helyet adnak majd – tudtuk meg Fazakas Csabától, a kórház menedzserétől. Az illetékes a Székelyhonnak elmondta, hogy
De lesz az új szárnyban kardiológia-, bőrgyógyászat-, endokrinológia- és pszichiátria-szakrendelés is, valamint ortopédia gipszelővel és ortopédiai kis sebészettel is.
– mondta Fazakas Csaba.
Fotó: Szovátai Polgármesteri Hivatal
A napokban elkezdett munkálatok a tervek szerint kilenc hónapig tartanak majd. A kórház új szárnnyal való bővítése mellett a pályázat része, hogy orvosi eszközökkel és gépekkel szerelik fel a rendelőket. A pályázat összértéke húszmillió lej, ebből ötmillió lejt a kórház és a helyi önkormányzat fedez.
Megtudtuk, hogy jelenleg a munkálatok nem zavarják a meglévő kórház működését, a belgyógyászati és tüdőgyógyászati osztályok, valamint a járóbeteg-rendelők zavartalanul tudnak működni.
Fotó: Szovátai Polgármesteri Hivatal
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
szóljon hozzá!