
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Százhúsz napra felfüggesztették a gépjárművezetői engedélyét, illetve 2900 lejes pénzbírsággal sújtották azt a kápolnási fiatalt, aki kedd délután óránként 142 kilométeres sebességgel közlekedett Szentegyháza közelében, a 13A jelzésű országúton – az adott szakaszon 70 km/órás korlátozás van érvényben.
2023. január 25., 13:132023. január 25., 13:13
Átfogó közlekedésrendészeti akció zajlott kedden 9 és 14 óra között Hargita megye főbb útvonalain – a 12-es (E578) a 15-ös és a 13A jelzésű országúton –, a rendőrök összesen 150 szabálysértést azonosítottak. Tizenhárom jogosítványt felfüggesztettek, négy forgalmi engedélyt pedig bevontak, a kirótt pénzbírságok összege meghaladta a 110 ezert – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben. A leggyakoribb szabálysértésnek a gyorshajtás bizonyult, de gépjárművezetői engedély nélkül maradt több sofőr szabálytalan előzés és alkohol befolyása alatti vezetés miatt is.
Kirívóként említi a megyei főkapitányság közleménye annak a 22 éves kápolnási fiatalnak az esetét, aki kedden 14 óra körül Csíkszereda felől Szentegyháza irányába 142 km/órás sebességgel közlekedett, egy olyan útszakaszon, ahol óránként hetven kilométeres korlátozás van érvényben. A fiatal jogosítványát 120 napra felfüggesztették, emellett pedig 2900 lejes bírságot róttak ki rá.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
Első- (sárga jelzésű) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több megye folyóvizeire.
1 hozzászólás