
Az alsó falurész, ahonnan felfelé továbbítják a szennyvizet
Fotó: Miklós András
Miklós András szotyori falufelelős a legutóbbi sepsiszentgyörgyi tanácsülésen számolt be a falustársaknak sok fejfájást okozó, víz és szennyvízvezetékkel kapcsolatos gondokról. Úgy tűnik azonban, nemcsak a lakosságnak, hanem a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak és a szolgáltatónak is nyűg a rendszer működőképes állapotának fenntartása.
2024. július 29., 11:342024. július 29., 11:34
Korábban a rendkívüli kánikula és az annak következtében előálló szárazság miatt korlátozták az ivóvíz-szolgáltatást a faluban, erre azonban megoldás született, ha nem is ideálisak az állapotok. Miklós András elmondta:
Ez azért történt így – tudtuk meg – mert a pár éve kiépített vízvezeték-hálózatot oly módon fektették le, hogy a Sepsiszentgyörgyhöz tartozó két faluba, Kilyénbe és Szotyorba egy 110 mm átmérőjű vezetéken megy a víz, ám
A vízelzárás pedig azért volt szükséges, hogy éjszaka a kökösi víztartály feltelhessen. Nos, erre a problémára a közművekkel való egyeztetés után az a megoldás született, hogy
A másik vizes gondot illetően azonban egyelőre úgy tűnik, nincs olyan megoldás, ami mindenkinek jó lenne. Mint azt korábban részleteztük, arról van szó, hogy
Ennek az az oka, hogy a dombon felfelé szivattyúzott szennyvíz a rendszerbe bejutó esővízzel együtt meghaladja az egyes aknákban elhelyezett szivattyúk teljesítőképességét, különösen ha ehhez időnként dugulás is hozzájárul. Ilyen eset többször is előfordult az utóbbi időben, sok kellemetlenséget okozva a közelben lakóknak, hiszen
Most vasárnap sem maradt el az „illatosítás” a főúton, pedig eső sem volt
Fotó: Miklós András
Miklós Adrás falufelelős úgy érezte – és ezt kifejtette a tanácsülésen is – a problémát elégszer jelezte az önkormányzatnak, nevezetesen Tóth-Birtan Csaba alpolgármesternek, illetve a szolgáltató Aquacov Társulásnak is, arra mégsem született jó megoldás. Mint kiderült, az „elégszer” is relatív, azon mindkét fél mást ért, de különben sincs jó, mindenkit kielégítő megoldás. Az alpolgármester maga is egyeztetett a szolgáltatóval, de
Ehhez persze szivattyúk kellenek, amik hajlamosak a meghibásodásra, illetve nem elég nagy kapacitásúak. Mert az is igaz, hogy nem minden háztartásba van bevezetve az ivóvíz – sokaknak van saját kútja – ugyanakkor a szennyvízcsatornára ezek közül több rá van kötve. Tóth-Birtan Csaba maga is elismerte, hogy
„Sajnálom, tényleg kellemetlen a helyet, de amit a szolgáltató ebben a helyzetben tehetett, megtette:
– fejtette ki az alpolgármester.

Elhibázott tervezés vagy felelőtlen felhasználók, esetleg mindkettő közrejátszik? Szotyorban olykor a főutcán, azaz a forgalmas országúton csorog a szennylé.
Mióta múlt vasárnap, mikor még az istentiszteletet is félbe kellett szakítani az utcán folyó szennyvíz bűze miatt, Miklós András felemelte szavát a problémával kapcsolatban, így
A hosszú távú megoldás azonban az lenne – vélekedett a falufelelős –, hogy a józan észre hallgatva a dombról lefelé vezetnék a szennyvizet és közös ülepítőt építenének Kilyénnek és Szotyornak .
Ugyanakkor a tanácsülésen Miklós András határozottan cáfolta azt a szóbeszédet, mely szerint a szotyoriak tűzcsapból locsolnák kertjeiket vezetékes vízzel. Legtöbben még mindig a saját kútjukból locsolnak, mert az olcsóbb – állította.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
szóljon hozzá!