
A főút mentén van a problémás akna, így az autók felspriccolják a szennyvizet
Fotó: Tuchiluș Alex
Elhibázott tervezés vagy felelőtlen felhasználók, esetleg mindkettő közrejátszik? Szotyorban olykor a főutcán, azaz a forgalmas országúton csorog a szennylé. Hiába sérelmezik ezt – joggal – a helybeliek, úgy tűnik, mindig lesz bűnbak, akire mutogatni lehet, de tartós megoldása a problémának közelebbről nem mutatkozik.
2024. július 23., 10:332024. július 23., 10:33
A Sepsiszentgyörgyhöz tartozó település falugondnoka, Miklós András felháborodva jelezte, a vasárnapi istentiszteleten is lehetetlenné tette az áhítatos elmélyülést a főúton csordogáló szennyvíz. Mint mondta, ez egy többéves gond, amire a városvezetéstől várja a megoldást.
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester érdeklődésünkre közölte,
ő erről idén nyáron szerzett tudomást, merthogy valóban ismétlődő jelenségről van szó, már egy hete is előfordult.
Fotó: Tuchiluș Alex
Ugyanis, amiként azt Kozsokár Attila, a Közművek igazgatója is magyarázta, az Olt fölötti dombra épült faluban több átemelő-állomással oldották meg a szennyvíz elvezetését. A hétvége kellemetlenségét az okozta, hogy az aknában az oda nem illő dolgokat – rongyot, pelenkát, nedves törlőt stb. – felfogó fémrács láncait megette a rozsda, leszakadt,
A munkatársai hétfőn orvosolták a problémát, mondta az igazgató, de nem kizárható a megismétlődése.
„Ez az átka a hasonló rendszereknek. Újabban a tervezők előszeretettel folyamodnak ilyenekhez – azaz több átemelő-szivattyúval rendelkezőkhöz – az egyszerűbb, gravitációs elven működőkkel szemben, és ők kevés sikerrel hadakoznak az ilyen munkálatokat megrendelő önkormányzatokkal” – mondta.
Fotó: Tuchiluș Alex
Szolgáltatóként ők sem örülnek, amikor kész tények állítják őket a különböző települések, azaz felkérik, hogy működtessék ezeket a rendszereket, amelyek
Az is megoldás lenne, ha két-két szivattyú lenne egy aknában, és ha az egyik meghibásodik, a másik átveszi a szerepét az üzemzavar orvoslásáig, de ezt a költségvetés sokszor meggátolja. Van olyan falu is, ahol 13–15 hasonló átemelő állomás van – tárta fel a tényeket a Közművek igazgatója.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
1 hozzászólás