
Fotó: Esti din Targu Mures daca.../Facebook
3100 lejre büntették azt a 24 éves gépkocsivezetőt, aki vasárnap este nem állt meg a rendőrök jelzésére, áthajtott a piroson és egy másik autónak is nekiütközött.
2022. április 11., 14:062022. április 11., 14:06
2022. április 11., 14:282022. április 11., 14:28
Rutinellenőrzést tartottak a marosvásárhelyi közlekedésrendészet munkatársai vasárnap este Marosvásárhely központjában. Az ellenőrzés során megállásra intettek egy autót, amelyben fiatalok utaztak. Az autó sofőrje a jelzés ellenére továbbhajtott, nem vette figyelembe a jelzőlámpa tiltását sem, áthajtott a piroson, továbbá menekülés közben egy másik autónak is nekiütközött. A baleset anyagi károkkal járt.
A rendőrök igazoltatták a megállított gépkocsi sofőrjét, valamint 19 és 29 év közötti utasait és mindannyiukat bekísérték a rendőrségre. A 24 éves gépkocsivezetőt 3100 lejre bírságolták, mert nem állt meg a rendőrség jelzésére, áthajtott a piros jelzőfény ellenére is az útkereszteződésen, nem viselte a biztonsági övet és nem voltak nála az iratai sem. A sofőr gépjárműveztetői engedélyét 90 napra függesztették fel.
A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó.
Egy friss felmérés szerint a romániaiak közel egyharmada úgy véli, hogy 2026 nehezebb év lesz 2025-nél.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
szóljon hozzá!