
Illusztráció
Őrizetbe vettek egy marosvásárhelyi férfit, aki 1,62 mg/literes légalkohol-koncentrációval hajtott át autójával a Maros-hídon.
2017. szeptember 25., 17:312017. szeptember 25., 17:31
Vasárnap a járőröző közbiztonsági rendőrök arra lettek figyelmesek, hogy egy autó úgy fordult ki a marosvásárhelyi Kárpátok sétányáról a Maros-híd irányába, hogy közben elsodort néhány jelzőrudat, s egyiküket magával is vitte, miközben áthaladt a hídon. A közrendészek értesítették a közlekedési rendőröket, akik azonnal a helyszínre siettek, s megállították a személygépkocsit – tájékoztatott a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője, Andreea Pop.
Az autóban egy 26 éves marosszentkirályi és egy 49 éves marosvásárhelyi férfi ült. Már az iratok ellenőrzésénél is egy sor hiányosság mutatkozott: az ideiglenes, németországi rendszámú autó rendszámtáblájának érvényességi határideje augusztus 12-én lejárt, akárcsak a személygépkocsi kötelező biztosításának érvényessége. A két férfit előállították a rendőrségen, hogy tisztázzák a történteket, s egyúttal alkoholszondás ellenőrzést is végeztek.
Az eredmények láttán mindkettejüket beszállították a sürgősségi rohammentő-szolgálathoz a véralkoholszint megállapítására. Itt a fiatalabb személy elmondta, hogy ugyan ő a személygépkocsi tulajdonosa, de annak vezetését rábízta az idősebb társára. A rendőrség folytatja a vizsgálatot ittas vezetés alapos gyanújával, az idősebb férfit 24 órára őrizetbe vették.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
Felhőszakadásokra, viharos erejű szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldva és Munténia több térségére, valamint Bukarestre.
Regisztrálniuk kell az idei végzetteknek a Hargita Megyei Munkaügyi Hivatalnál, hogy ingyenes tájékoztatást és szakmai tanácsadást, munkaközvetítést, valamint egyéb foglalkoztatás-ösztönző intézkedéseket kapjanak.
Kisteherautókkal hordták a hulladékot a közterületre, most 70 ezer lejes pénzbírságot kell kifizessenek.
szóljon hozzá!