
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két autó ütközött Gyergyóalfaluban hétfőn, miután egy sofőr nem adott elsőbbséget, miközben kiállt egy udvarról. Egy női járművezetőt kórházba szállítottak – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2023. április 11., 10:562023. április 11., 10:56
2023. április 11., 18:072023. április 11., 18:07
Egy 53 éves gyergyószentmiklósi férfi egy gyergyóalfalvi ingatlan udvaráról hajtott ki hétfőn dél körül, amikor – a rendőrségi jelentés szerint – nem adott elsőbbséget egy Gyergyószentmiklósról Parajd irányába közlekedő gépkocsinak, és összeütköztek. A baleset következtében utóbbi autó egy kerítésnek csapódott, a szintén gyergyószentmiklósi, várandós sofőrjét kórházba szállították kivizsgálásra.
A rendőrség ellenőrzése alapján egyik autóvezető sem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
Meghalt egy Maros megyébe áthelyezett gondozott azok közül, akiket a Bihar megyei menhelybotrány nyomán helyeztek el más szociális központokban – közölte bejegyzésében Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
3 hozzászólás