
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két autó ütközött Gyergyóalfaluban hétfőn, miután egy sofőr nem adott elsőbbséget, miközben kiállt egy udvarról. Egy női járművezetőt kórházba szállítottak – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2023. április 11., 10:562023. április 11., 10:56
2023. április 11., 18:072023. április 11., 18:07
Egy 53 éves gyergyószentmiklósi férfi egy gyergyóalfalvi ingatlan udvaráról hajtott ki hétfőn dél körül, amikor – a rendőrségi jelentés szerint – nem adott elsőbbséget egy Gyergyószentmiklósról Parajd irányába közlekedő gépkocsinak, és összeütköztek. A baleset következtében utóbbi autó egy kerítésnek csapódott, a szintén gyergyószentmiklósi, várandós sofőrjét kórházba szállították kivizsgálásra.
A rendőrség ellenőrzése alapján egyik autóvezető sem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
3 hozzászólás