
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info/Facebook
Sérüléssel szállították kórházba azt a két személyt, akik balesetet szenvedtek Székelyudvarhely Fenyéd felőli kijáratánál pénteken. A balesetben egy személygépkocsi és egy motorkerékpár ütközött. Az ütközés következtében a motorbiciklis sérülést szenvedett, az autó sofőrje pánikrohamot kapott – tájékoztatott megkeresésünkre Andreea Mirică, a Hargita megyei tűzoltóság helyettes szóvivője.
2023. június 16., 14:162023. június 16., 14:16
2023. június 16., 14:262023. június 16., 14:26
Baleset miatt akadozott a forgalom Székelyudvarhely Fenyéd felőli kijáratánál pénteken, kora délután.
Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjének tájékoztatása szerint a baleset néhány perccel dél előtt következett be, amikor egy 52 éves székelyudvarhelyi nő járművével a főúton haladva le akart térni, ám nem adott elsőbbséget az éppen érkező, 36 éves férfi által vezetett motorkerékpárnak, így összeütköztek.
Hosszú autósor alakult ki Székelyudvarhely kijáratánál a baleset miatt
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info/Facebook
Mindkét járművezetőt sérülésekkel szállították a kórházba. Egyikük sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően, a rendőrség tovább vizsgálja a baleset körülményeit.
Jelentős eltérés volt Székelyudvarhely és Csíkszereda reggeli hőmérséklete között: a Hargitai megyeszékhely tovább tartja keddi dobogós helyét és szerdán hajnalban is is az ország leghidegebb lakott települései között maradt.
Anyanyelvből mérik fel a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok tudását szerdán, a nyolcadikosok próba-képességvizsgájának harmadik napján
Erősebben ösztönözné az állam a sérülékenyebb munkavállalói kategóriákba tartozók alkalmazását. Új támogatásokat hagytak jóvá, több, már meglévőt módosítottak – ezek között szigorítások is vannak –, a kérdés már csak az, hogy lesz-e pénz mindegyikre.
Mozgásban is láthatjuk a decemberben mozikba kerülő harmadik, Dűne-filmet, ugyanis kijött hozzá az első – meglehetősen akciódús – előzetes.
Románia népessége 1991 óta fogy, a jelenség háttere mögött a gazdasági bizonytalanságnál mélyebb okok húzódnak meg: késői házasságkötés, átalakuló életformák, de egy különös székelyföldi jelenségre is felhívta a figyelmet Horváth István szociológus.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
szóljon hozzá!