
Ezer négyzetméternyi területet szeretett volna kivenni a város gyilkostói területeit adminisztráló cég törzstőkéjéből Gyergyószentmiklós polgármestere, a képviselők viszont azt várják el tőle, hogy jelezze a Monturist cégnek a területekről szóló koncessziós szerződés felbontásának szándékát. Erre 30 napot adott a polgármesternek a testület.
2022. április 28., 21:552022. április 28., 21:55
Nem Csergő Tibor polgármester elképzelései szerint alakult a gyergyószentmiklósi helyi képviselő-testület áprilisi ülése csütörtökön délután. Többek közt beterjesztett egy javaslatot arra vonatkozóan, hogy a város gyilkostói területeit adminisztráló Monturist cég tőrzstőkéjéből vegyenek ki egy 1000 négyzetméternyi darabot azzal a céllal, hogy az üdülőtelep vízellátásához szükséges mobil víztisztító állomást helyezzenek el ott.
Azzal mindenki egyet is ért, hogy szükség lenne erre a létesítményre, csakhogy az ehhez szükséges telek átadásának kemény feltételt támasztott a testület. Tizenkét képviselő (RMDSZ-es, EMSZ-es tanácsosok és a POL képviselője) aláírásával egy módosító javaslat került az asztalra:
A javaslat leszögezi: a polgármester köteles 30 napon belül jelezni a cégnek az egyoldalú szerződésbontás szándékát, és tárgyal ennek feltételeiről. Csergő Tibort láthatóan váratlanul érte ez a javaslat, szerinte ez olyan dolgokat hozna magával, aminek vége-hossza nem lenne. A szavazás előtt szünetet rendeltek el, a folyosón pedig folyt tovább a vita, de az álláspontok nem közeledtek, így a testület többsége megszavazta a módosítást.
Több más napirendi pont is érintette a Gyilkostó ügyét. Például ki kellett nevezni a Monturist májusra tervezett közgyűlésére a gyergyószentmiklósi testület küldötteit, és elfogadni a cégvezető javaslatait a közgyűlés napirendi pontjaira vonatkozóan. A polgármester előterjesztése itt is csak részben kapott támogatást. Eldőlt ugyan, hogy Csergő Ottó, Keresztes Zsombor és Antal Szabolcs lesznek a küldöttek, de egyedüli napirendi pontnak csak a tavalyi év pénzügyi mérlegének bemutatását hagyták meg. A többi javasolt témára majd később térnek vissza.
A Békás-Szoros – Nagyhagymás Nemzeti Park levélben fordult a városhoz azért, hogy keressenek lehetőséget az együttműködésre a csónakáztatási tevékenység folytatására. Elhangzott, hogy
Szintén a Gyilkostói turizmushoz kötődött Bajkó László képviselő javaslata is, hogy hozzon létre a város egy közszolgáltatást, amely feladata lenne a város és az üdülőtelep közötti rendszeres buszjárat megszervezése. Itt Erős Levente elmondta, nincs szükség határozatra, mert ennek a megoldása a polgármester feladatköre lenne. Vadász Szatmári István álláspontja ezzel szemben az volt, hogy amilyen lassan működnek a dolgok a városban, ha a polgármesterre kell várni ebben az ügyben is, akkor még öt évig biztosan nem indulnak el az autóbuszok Gyilkostó felé. A javaslat végül nem kapott elegendő szavazatot, így
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
szóljon hozzá!