
Ezer négyzetméternyi területet szeretett volna kivenni a város gyilkostói területeit adminisztráló cég törzstőkéjéből Gyergyószentmiklós polgármestere, a képviselők viszont azt várják el tőle, hogy jelezze a Monturist cégnek a területekről szóló koncessziós szerződés felbontásának szándékát. Erre 30 napot adott a polgármesternek a testület.
2022. április 28., 21:552022. április 28., 21:55
Nem Csergő Tibor polgármester elképzelései szerint alakult a gyergyószentmiklósi helyi képviselő-testület áprilisi ülése csütörtökön délután. Többek közt beterjesztett egy javaslatot arra vonatkozóan, hogy a város gyilkostói területeit adminisztráló Monturist cég tőrzstőkéjéből vegyenek ki egy 1000 négyzetméternyi darabot azzal a céllal, hogy az üdülőtelep vízellátásához szükséges mobil víztisztító állomást helyezzenek el ott.
Azzal mindenki egyet is ért, hogy szükség lenne erre a létesítményre, csakhogy az ehhez szükséges telek átadásának kemény feltételt támasztott a testület. Tizenkét képviselő (RMDSZ-es, EMSZ-es tanácsosok és a POL képviselője) aláírásával egy módosító javaslat került az asztalra:
A javaslat leszögezi: a polgármester köteles 30 napon belül jelezni a cégnek az egyoldalú szerződésbontás szándékát, és tárgyal ennek feltételeiről. Csergő Tibort láthatóan váratlanul érte ez a javaslat, szerinte ez olyan dolgokat hozna magával, aminek vége-hossza nem lenne. A szavazás előtt szünetet rendeltek el, a folyosón pedig folyt tovább a vita, de az álláspontok nem közeledtek, így a testület többsége megszavazta a módosítást.
Több más napirendi pont is érintette a Gyilkostó ügyét. Például ki kellett nevezni a Monturist májusra tervezett közgyűlésére a gyergyószentmiklósi testület küldötteit, és elfogadni a cégvezető javaslatait a közgyűlés napirendi pontjaira vonatkozóan. A polgármester előterjesztése itt is csak részben kapott támogatást. Eldőlt ugyan, hogy Csergő Ottó, Keresztes Zsombor és Antal Szabolcs lesznek a küldöttek, de egyedüli napirendi pontnak csak a tavalyi év pénzügyi mérlegének bemutatását hagyták meg. A többi javasolt témára majd később térnek vissza.
A Békás-Szoros – Nagyhagymás Nemzeti Park levélben fordult a városhoz azért, hogy keressenek lehetőséget az együttműködésre a csónakáztatási tevékenység folytatására. Elhangzott, hogy
Szintén a Gyilkostói turizmushoz kötődött Bajkó László képviselő javaslata is, hogy hozzon létre a város egy közszolgáltatást, amely feladata lenne a város és az üdülőtelep közötti rendszeres buszjárat megszervezése. Itt Erős Levente elmondta, nincs szükség határozatra, mert ennek a megoldása a polgármester feladatköre lenne. Vadász Szatmári István álláspontja ezzel szemben az volt, hogy amilyen lassan működnek a dolgok a városban, ha a polgármesterre kell várni ebben az ügyben is, akkor még öt évig biztosan nem indulnak el az autóbuszok Gyilkostó felé. A javaslat végül nem kapott elegendő szavazatot, így
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
szóljon hozzá!