
A sofőr így is, úgy is vétett: kérdés, hogy milyen mértékű lesz a büntetés
Fotó: Beliczay László
Hozzászólás-áradat követte Facebookon a Székelyhon cikkének megjelenését, amely szerint a szombaton Székelyudvarhelyen történt vonatbalesetben érintett sofőr ittas állapotban volt. A hozzászólók egy része védelmébe vette a járművezetőt, mondván, hogy lapunk ferdít és félretájékoztat.
2020. október 19., 16:012020. október 19., 16:01
2020. október 19., 16:072020. október 19., 16:07
Szombaton a Székelyudvarhely és Segesvár között közlekedő szerelvény gázolta el azt a Volvót, amelyet egy 34 éves székelyudvarhelyi sofőr vezetett: a férfi a Hunyadi János utcai vasúti átkelőn áthaladva valószínűleg nem vette figyelembe a jelzőtáblát, ezért sodorta el a gépkocsit az érkező vonat. A balesetben csak anyagi károk keletkeztek.
A közösségi hálón felszólalók szerint azonban a sofőr nem volt alkohol befolyása alatt, amint egyik hozzászóló leírja:

Személyautóval ütközött a székelyudvarhelyi városi strand közelében lévő vasúti átjárónál egy vonat szombat délután.
Az eset kivizsgálására vért vettek a gépjárművezetőtől, a vérteszt eredményei még nem érkeztek meg, ellenben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hivatalból eljárást indított az ügyben – közölte Gheorghe Filip szóvivő. Hozzátette:
Egyértelműen súlyosabb következménnyel jár majd, ha kiderül: ittas állapotban hajtott a vonat elé.
A Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatója, Péter Szilárd határozottan cáfolta azt a feltevést, hogy a sofőr a helyszínen a mentőskollégáktól kaphatott olyan gyógyszert, amely a leheletében kimutatott alkoholszintért felelős lehet.
– sorolta a vezérigazgató. Olyan gyógyszer pedig nincsen, amely a vér alkoholszintjét megemelné, de olyan sem, amely a beadás után a leheletben alkoholszintet generálna – hangsúlyozta a szakember.

A rendőrségi vizsgálatok szerint alkohol befolyása alatt volt annak az autónak a vezetője, amely szombat délután vonattal ütközött Székelyudvarhelyen.
Hozzátette: valóban hallottak már olyan esetektől, hogy nagyobb mennyiségű érett, magas cukortartalmú gyümölcs (szőlő, banán, stb.) éhgyomorra való fogyasztása után néhány órával a szonda valamekkora légalkoholszintet mutathat ki a leheletből. „Ebben az esetben sokkal alacsonyabb, például 0,16 mg/l légalkoholszintről beszélünk” – hangsúlyozta a szakember. Hozzátette:
„Egyértelmű és pontos választ a vérteszt ad majd, de teljes mértékben kizárt, hogy a leheletben mért alkoholszintért valami olyan készítmény, gyógyszer a felelős, amelyet a kollégák adtak a sérültnek a helyszínen” – summázott Péter Szilárd.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
1 hozzászólás