
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hárommal kevesebb súlyos közúti baleset volt idén Maros megyében, mint a múlt év hasonló időszakában, de hárommal több személy vesztette életét az ütközésekben – derült ki a megyei rendőrség összegzéséből.
2024. július 26., 18:352024. július 26., 18:35
Féléves mérleget vont a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság és közzétette az adatokat, többek között a közúti balesetek számát és az ellenőrzések eredményeit.
Idén január és június között Maros megyében 74 súlyos közúti baleset történt, amelyben 13 személy életét vesztette és 71-en súlyos sérüléseket szenvedtek. Bár az ütközések száma hárommal csökkent, a balesetekben elhunytak száma hárommal nőtt az előző év hasonló időszakához képest.
Ami a balesetek okait illeti, a rendőrségi statisztikákból kiderül, hogy
14 százalékban a járókelők nem tartották be a törvényes előírásokat, és ugyanannyi százalékban okozta az ütközést a megengedettnél nagyobb sebesség. A rendőrségi beszámolóból kiderül, hogy a súlyos balesetek 12 százalékát a szabálytalankodó kerékpárosok okozták.
A közlekedésügyi rendőrök az idei év első felében 265 ellenőrzést tartottak az utakon, azt vizsgálva, hogy a gépkocsivezetők mennyire tartják be a szabályokat. 18 443 esetben róttak ki pénzbírságot különböző szabálysértések miatt.
Január és június között 15 547 gépkocsivezető esetében ellenőrizték, hogy fogyasztott-e alkoholt, és 138 esetben derült ki, hogy igen. A drogtesztet 660 alkalommal használták, és 47 esetben mutatott pozitív eredményt.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
szóljon hozzá!