
Fotó: Kocsis B. János
Szánalmas, hogy egyesek a miniszter leváltását követelik, amikor ő az emberi életeket védi – szögezte le nyilatkozatában Fejér László Ödön háromszéki szenátor, a hétfőn Zágonban történt medvetámadás kapcsán.
2021. június 22., 14:342021. június 22., 14:34
2021. június 22., 14:352021. június 22., 14:35
A politikus a „billentyűs környezetvédőket” nem a segítő szándék vezérli őket, csak arra törekednek, hogy a helyzet megoldását javasló döntéshozókat hiteltelenítsék.
– nyilatkozta az RMDSZ szenátusi frakcióvezető-helyettese. Hozzátette, Tánczos Barna miniszter leváltását követelő környezetvédők

Rátámadt egy kétbocsos anyamedve egy zágoni férfira hétfő délelőtt. A sérültet kórházba szállították, műteni kellett.
„Az Agent Green azt állítja, hogy a háztartások nincsenek megfelelő módon villanypásztorral védve, ezt azt jelenti, nem hallottak a Hargita megyei esetről, amikor egy gazda éppen a villanypásztort ellenőrizte, amikor rátámadt a nagyvad” – tette hozzá Fejér László Ödön. Szerinte az emberek félnek, nem mernek kimenni a házból.
A politikus rámutatott, hogy a környezetvédelmi minisztérium olyan törvénytervezeten dolgozik, amely lehetőséget biztosít a helyi hatóságoknak, hogy medveveszély esetén 24 órán belül beavatkozzanak, elaltassák vagy kilőjék a veszélyes vadat.
– nyomatékosított Fejér László Ödön szenátor.
A drasztikus áremelkedések miatt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kénytelen volt felbontani a szerződéseket két utcafelújítási projektnél, illetve aktualizálni a költségbecslést. Ez azt jelenti, hogy új közbeszerzést kell kiírni a munkálatokra.
Bocsánatkérésre szólította fel Frunda Csenge marosvásárhelyi tanácsos Bungardean Emilian AUR-os önkormányzati képviselőt, aki azt állította, hogy ő nem tud románul. A felszólított tagadta ezt és azzal hárított: „mind testvérek vagyunk”.
Az alkotmánybíróság csütörtökön közzétette február 18-i határozatának indoklását, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Fejér Dávid és Miron Cristea utcák felújításához fogadtak el új dokumentációt, megújították bérleti szerződéseket a Felszegi Óvoda és a Fogarasy Mihály középiskola használatára. Ezek voltak a csütörtöki gyergyószentmiklósi tanácsülés főbb pontjai.
A múlt héten öt elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában; ezzel 83-ra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) csütörtökön felszólította a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökét, hogy döntse el: kormányon vagy ellenzékben kíván politizálni.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben találkozott Roxana Mînzatuval, az Európai Bizottság ügyvezető alelnökével. Bolojan Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével is tárgyalt.
Jóváhagyta csütörtökön az oktatási minisztérium az általános iskolai beiratkozás 2026–2027-es tanévre érvényes menetrendjét.
Fel fogják függeszteni a gépjárművezetői engedélyét annak a sofőrnek, aki határidőig nem fizeti be a közlekedési szabálysértési bírságot – vezet be új szabályozást (amint hatályba lép) a kedden este elfogadott sürgősségi kormányrendelet.
A szervezett bűnözés és terrorizmus ellenes ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön razziát tartottak egy bukaresti éjszakai klubban.
szóljon hozzá!