
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rátámadt egy kétbocsos anyamedve egy zágoni férfira hétfő délelőtt. A sérültet kórházba szállították, műteni kellett.
2021. június 21., 17:202021. június 21., 17:20
Kiss Ágoston zágoni polgármester lapunknak elmondta, a falutól néhány kilométerre bekerített telkek, kaszálók találhatók, ott támadta meg a saját területén tevékenykedő férfit a medve. Az áldozat a fején sérült meg, de el tudott menekülni, majd kerékpárral hazament, végül riasztotta a mentőket.
A mentőszolgálat tájékoztatása szerint 11 óra 20 perckor érkezett a segélyhívás, a beteg állapota stabil volt, koponyasérülései vannak, illetve a tarkóján sebesítette meg a vad. A zágoni önkormányzat átiratban kéri a környezetvédelmi minisztériumtól, hogy azonosítsák be a támadó medvét, és tegyék meg az óvintézkedéseket. Kiss Ágoston elmondta, Zágonban egy éve nem volt medvetámadás, de a napokban a községhez tartozó Papolcról jelezték, hogy két gazdaságban is háziállatokat pusztított el a medve. Idén Kovászna megyében ez az első alkalom, hogy emberre támadt a nagyvad.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Az ország nagy részére elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): a figyelmeztetés szerdán 37 megyére és Bukarestre, csütörtökön pedig 17 megyére és a fővárosra lesz érvényes.
Nicușor Dan államelnök szerdán, az ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt kijelentette, hogy Románia a Fekete-tengeri régió fontosságát fogja hangsúlyozni.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
3 hozzászólás