
A tetőzet javításával kezdték el a munkát
Fotó: Gergely Imre
Dolgoznak a gyergyószentmiklósi művelődési ház tetőzetének a szigetelésén, ezzel elkezdődött az épület energiahatékonysági modernizálása. A tervek módosítására volt szükség, ezért tolódott ez több hónapot, de a kivitelező szerint tartani tudják majd az ütemtervet.
2022. augusztus 04., 13:342022. augusztus 04., 13:34
A tervezőnek módosításokat kellett elvégeznie, ezért nem kezdődött el a felújítás már korábban, de hétfőtől már zajlik a munka a gyergyószentmiklósi művelődés háznál. Most, első fázisban a tetőszigetelés történik meg, majd következik az épület külső szigetelése, a homlokzat javítása – ismertette Fórika Tibor, a kivitelezést végző Fortat Hause cég vezetője.
Hozzátette, az ütemtervet tudják tartani, jó a hozzáállás az önkormányzat és a tervező részéről is, de
(a Figura Stúdió Színház, a Hóvirág néptáncegyüttes, az Ifitéka ifjúsági iroda működött itt, többek között). A belső szerelési munkálatokkal a tél folyamán tudnak foglalkozni, és erre szakosodott szakcégek fogják ezt végezni – mondta el Fórika, és rámutatott arra is, hogy tartalmaz a terv olyan technikai elemeket is, amelyek beszerzése a mai helyzetben a sok helyen tapasztalható anyaghiány miatt nehéz, ezért valószínűleg külföldről kell majd megvásárolni ezeket.
Fotó: Gergely Imre
A szigetelési munkálatokon kívül megújul a fűtésrendszer, az elektromos hálózat, továbbá modern szellőző- és tűzbiztonsági rendszert kap az épület. A mozgássérültekre gondolva akadálymentesítési fejlesztések is történnek. Azonban az energiahatékonyság javítását célzó projektnek nem része például a belső ajtók cseréje, vagy a nagyteremben sem lesznek új székek. A kivitelezési szerződés februári aláírásakor elhangzott,
Az épület modernizálására a Központi Fejlesztési Régió operatív programjához benyújtott pályázat révén nyert támogatást a Gyergyószentmiklós, a beruházás összértéke 5,8 millió lej, ebből 2,3 millió a város önrésze.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
szóljon hozzá!