
Fotó: Székelyhon
Több mint másfél órába telik átkelni Borzontról Parajdra a Bucsin-tetőn keresztül – jelenti a helyszínről kollegánk, akinek elmondása szerint lépésben araszol a forgalom mindkét irányba.
2025. január 04., 14:342025. január 04., 14:34
Rengeteg autó áll a sípályák közelében az út szélén a Bucsinon, így aki közlekedne csak lépésben – egyes, néha kettes sebességi fokozatban – tud araszolni. Mivel a téli sportok kedvelői körében népszerű körzetben nincs térerő, az erre a célra létrehozott alkalmazások sem jelzik, hogy torlódás van a hegyen.
Fotó: Székelyhon
Kollégánk szerint az is tovább nehezíti a közlekedést, hogy sokan valószínűleg nyári gumikkal próbálnak átkelni a Bucsinon, emiatt ott is lépésben lehet haladni, ahol egyébként volna lehetőség gyorsabban autózni. Javaslata szerint jelenleg jobb elkerülni az útszakaszt.
Fotó: Székelyhon
Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedden reggel kilenc és délután két óra között a székelyudvarhelyi Kamilla utcában – közli a Harvíz vállalat.
Több mint 20 ezer ember vett részt hétfőn, Románia nemzeti ünnepén a gyulafehérvári katonai parádén, amelyen több mint ezer katona, tűzoltó, rendőr, kadét és Romániában állomásozó lengyel katona vonult fel.
55 éves korában, váratlanul elhunyt Kálloy Molnár Péter. Halálhírét először az Alma Együttes Facebook-oldalán közölték, ezt később magyarországi lapoknak többen is megerősítették.
Nicușor Dan államfő a felvonulást megtekintő tömeg közé vegyült, és közel két órán át szelfizett az ünneplőkkel a december 1-jei, Bukarestben tartott hivatalos állami ünnepség után.
A magyar filmművészet 130. évfordulója alkalmából öt héten át ingyen elérhető a Filmión 130 magyar film, köztük van a teljes Hunyadi-sorozat is.
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Két földrengés is volt hétfő reggel Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Több mint ezer, nemzeti színű zászlókat lengető híve várta hétfőn délelőtt Călin Georgescut a tiszteletére tartott gyulafehévári rendezvényre. A román nemzeti ünnep alkalmából szervezett eseményt incidensek kísérték.
szóljon hozzá!