
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hat kilométer mélyen behatolt a román légtérbe egy kis méretű légi célpont, amelyet a Tulcea megyei Chilia Veche település térségében, a román–ukrán határ közelében észlelt csütörtök este 21 óra 4 perckor a hadsereg radarrendszere – számolt be a védelmi minisztérium.
2024. december 27., 10:542024. december 27., 10:54
2024. december 27., 10:562024. december 27., 10:56
A közlemény szerint 21 óra 9 perckor megszakadt a radarkapcsolat az azonosítatlan célponttal, és 21 óra 30 perckor a légiriasztást lefújták.
A célpont észlelése után készenlétbe helyezték a légtérvédelmi járőrszolgálat vadászgépeit, és 21 óra 7 perckor a Tulcea megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) Ro-Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot az azonosítatlan légi eszköz jelenlétére.
– írja az Agerpres hírügynökség a védelmi minisztérium közlésére hivatkozva.
Az ISU beszámolója szerint a Ro-Alert üzenet kibocsátása után senki sem telefonált a 112-es segélyhívó számra.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
szóljon hozzá!