
Archív
Fotó: Haáz Vince
Már csak pár nap és startol Erdély legnagyobb magyar fesztiválja, a VIBE. A helyszínen már zajlanak az előkészítési munkálatok, épül a fesztivál, hogy a július 4-i kezdésre minden a helyére kerüljön. A szervezők összegyűjtöttek néhány fontos tudnivalót a fesztiválozók számára.
2024. június 28., 13:112024. június 28., 13:11
A fesztivál a gokartpálya melletti közútról (Marosszentgyörgy, Plutelor utca) közelíthető meg, a főbejáratot mintegy 1200 méterre a strandtól, a sportpályák mellett találják meg a fesztiválozók. Jó hír, hogy
A fesztivál területén ugyanakkor elektromos biciklik is bérelhetők lesznek a RENT-E jóvoltából, és kisvonat is közlekedni fog.
„Az idei helyszínt úgy alakítottuk ki, hogy teljes körű fesztiválélményt nyújtson a résztvevőknek:
Sportversenyek, élménypark, kvíz, érdekes előadások és workshopok gondoskodnak a tartalmas időtöltésről, és a partnersátrak is izgalmas programokkal készülnek” – fogalmazott Rés Konrád Gergely főszervező. Újdonságnak számít, hogy
a UBM támogatásával, ahol az EPIC MUSIC BATTLE tehetségkutató program nyertesei mutatkoznak be.
A VIBE Fesztivál már 2018 óta biztosít lehetőséget zenével foglalkozó erdélyi fiataloknak a megméretkezésre az Epic Music Battle néven futó tehetségkutató program keretében. Idén 5 zenekar, 5 rapper és 46 DJ jelentkezett a felhívásra. A nyertesek a nagyszínpadon, a víkendtelepi színpadon, az Arénában, a Black Box-ban léphetnek a közönség elé.
Mindemellett bárki számára nyitott szakmai workshopok is lesznek: szó lesz az erdélyi zeneiparról, trapről, az alkotás és a szövegírás rejtélyeiről, a DJ-k és színpadmesterek világáról.
A jegyárak július elsejétől nőni fognak, tehát aki kedvezményesen vásárolná meg a belépőjét, az június 30-ig még megteheti.
Két városban lehet előzetesen kiváltani a karszalagot:
Marosvásárhelyen a BCR kirendeltségénél, a Rózsák tere 26. szám alatt (július 1–2. között 9-től 17 óráig), illetve a Shopping Cityben (június 29–július 2. között 12-től 20 óráig),
Kolozsváron a BCR székhelyén a The Office-ban (július 1–2. között 9-től 17 óráig), továbbá a KMDSZ-irodában (június 29–július 2., 12-től 20 óráig).
Minden információ a VIBE Fesztivál idei kiadásáról és a teljes program is megtalálható a a rendezvény honlapján.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
szóljon hozzá!