
Archív
Fotó: Haáz Vince
Már csak pár nap és startol Erdély legnagyobb magyar fesztiválja, a VIBE. A helyszínen már zajlanak az előkészítési munkálatok, épül a fesztivál, hogy a július 4-i kezdésre minden a helyére kerüljön. A szervezők összegyűjtöttek néhány fontos tudnivalót a fesztiválozók számára.
2024. június 28., 13:112024. június 28., 13:11
A fesztivál a gokartpálya melletti közútról (Marosszentgyörgy, Plutelor utca) közelíthető meg, a főbejáratot mintegy 1200 méterre a strandtól, a sportpályák mellett találják meg a fesztiválozók. Jó hír, hogy
A fesztivál területén ugyanakkor elektromos biciklik is bérelhetők lesznek a RENT-E jóvoltából, és kisvonat is közlekedni fog.
„Az idei helyszínt úgy alakítottuk ki, hogy teljes körű fesztiválélményt nyújtson a résztvevőknek:
Sportversenyek, élménypark, kvíz, érdekes előadások és workshopok gondoskodnak a tartalmas időtöltésről, és a partnersátrak is izgalmas programokkal készülnek” – fogalmazott Rés Konrád Gergely főszervező. Újdonságnak számít, hogy
a UBM támogatásával, ahol az EPIC MUSIC BATTLE tehetségkutató program nyertesei mutatkoznak be.
A VIBE Fesztivál már 2018 óta biztosít lehetőséget zenével foglalkozó erdélyi fiataloknak a megméretkezésre az Epic Music Battle néven futó tehetségkutató program keretében. Idén 5 zenekar, 5 rapper és 46 DJ jelentkezett a felhívásra. A nyertesek a nagyszínpadon, a víkendtelepi színpadon, az Arénában, a Black Box-ban léphetnek a közönség elé.
Mindemellett bárki számára nyitott szakmai workshopok is lesznek: szó lesz az erdélyi zeneiparról, trapről, az alkotás és a szövegírás rejtélyeiről, a DJ-k és színpadmesterek világáról.
A jegyárak július elsejétől nőni fognak, tehát aki kedvezményesen vásárolná meg a belépőjét, az június 30-ig még megteheti.
Két városban lehet előzetesen kiváltani a karszalagot:
Marosvásárhelyen a BCR kirendeltségénél, a Rózsák tere 26. szám alatt (július 1–2. között 9-től 17 óráig), illetve a Shopping Cityben (június 29–július 2. között 12-től 20 óráig),
Kolozsváron a BCR székhelyén a The Office-ban (július 1–2. között 9-től 17 óráig), továbbá a KMDSZ-irodában (június 29–július 2., 12-től 20 óráig).
Minden információ a VIBE Fesztivál idei kiadásáról és a teljes program is megtalálható a a rendezvény honlapján.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
Magyar Menyasszony címmel nyílt kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban, ahol nem csak az elmúlt 500 év menyasszonyi ruháit, levelezéseket tekinthetik meg az érdeklődők, hanem történetekkel is gazdagodnak.
Elkezdődött a pótérettségi írásbeli szakasza: Székelyföldön majdnem kétezer diák vizsgázik. Hétfőn a román írásbelivel kezdik. Egy romántanár tanácsokat is ad a román nyelv gyakorlásához, amelyhez elengedhetetlen az élő román beszéd gyakorlása.
Nicușor Dan államfő pénteken visszaküldte a parlamentnek újratárgyalásra a 2026-ban 859 barnamedve megelőző célú kilövését lehetővé tevő törvényt.
A kormány pénteken megteremtette a jogalapot arra, hogy a Transelectrica az országos villamosenergia-diszpécserszolgálaton keresztül augusztus 31-éig biztonsági intézkedéseket rendeljen el, ha ezt a villamosenergia-rendszer helyzete indokolja.
Medvebiztos hulladéktárolókat helyezett ki Gyergyószentmiklós önkormányzata a 4-es kilométerként ismert üdülőövezetben. Ezzel már jól bevált példát követnek, és a medvék mellett az illegális hulladéklerakást is visszaszorítanák.
szóljon hozzá!