
Fotó: Info Trafic 24/Facebook
Kamera rögzített egy balesetet Vaslui megyében a hétvégén, amikor egy sofőr egyenesen egy hídfőnek csapódott.
2024. december 16., 12:472024. december 16., 12:47
2024. december 16., 12:572024. december 16., 12:57
Éppen egy kamera rögzítette szombaton a Vaslui megyei Muntenii de Jos község területén, amint egy autós lesodródik az úttestről, az árokba hajt, majd egyenesen egy hídfőnek ütközik. A balesetet követően a sofőr látszólag sértetlenül szállt ki a járműből, és szerencséjére
amely éppen arra haladt, és látván a bajt, megálltak a mentősök segíteni.
A videót az Info Trafic 24 Facebook-oldal tette közzé, a bejegyzésnél pedig – ahogy az lenni szokott – hamar egymásnak estek a kommentelők: van, aki az út széli mély árkokat kifogásolja, mások a vezetés közbeni telefonálást, utóbbinak pedig meg is ágyaz a bejegyzés, amelyben szintén megemlítik a vezetés közbeni mobiltelefonozást.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!