
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Újabb majomhimlős fertőzöttet azonosítottak Romániában – közölte az Agerpres hírügynökség az egészségügyi minisztérium csütörtöki tájékoztatása alapján.
2022. június 16., 21:182022. június 16., 21:18
A tájékoztatás értelmében egy 36 éves férfiről van szó, aki
A férfinél június 12-én jelentkeztek a majomhimlőre utaló tünetek, és szerdán kereste fel az egyik bukaresti kórházat, ahová aztán be is utalták.
Az első majomhimlős esetet június 13-án regisztrálták Romániában, azóta négyre nőtt a fertőzöttek száma.

Május eleje óta számos olyan országban ütötte fel a fejét a Nyugat- és Közép-Afrikában előforduló majomhimlő, amelyekben egyébként nem jellemző ez a betegség. Hétfőn Romániában is felbukkant a kór, szakembert kérdeztünk.

Újabb majomhimlős esetet azonosítottak Romániában - közölte szerdán az egészségügyi minisztérium. Ez a harmadik igazolt megbetegedés az országban.

A majomhimlő járvány hétfői megjelenését követően egy újabb személynél diagnosztizálták a betegséget Romániában.

Azonosították az első majomhimlős esetet Romániában – közölte az egészségügyi minisztérium. A tájékoztatás szerint egy 26 éves bukaresti férfi a fertőzött.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
szóljon hozzá!