
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Újabb majomhimlős fertőzöttet azonosítottak Romániában – közölte az Agerpres hírügynökség az egészségügyi minisztérium csütörtöki tájékoztatása alapján.
2022. június 16., 21:182022. június 16., 21:18
A tájékoztatás értelmében egy 36 éves férfiről van szó, aki
A férfinél június 12-én jelentkeztek a majomhimlőre utaló tünetek, és szerdán kereste fel az egyik bukaresti kórházat, ahová aztán be is utalták.
Az első majomhimlős esetet június 13-án regisztrálták Romániában, azóta négyre nőtt a fertőzöttek száma.

Május eleje óta számos olyan országban ütötte fel a fejét a Nyugat- és Közép-Afrikában előforduló majomhimlő, amelyekben egyébként nem jellemző ez a betegség. Hétfőn Romániában is felbukkant a kór, szakembert kérdeztünk.

Újabb majomhimlős esetet azonosítottak Romániában - közölte szerdán az egészségügyi minisztérium. Ez a harmadik igazolt megbetegedés az országban.

A majomhimlő járvány hétfői megjelenését követően egy újabb személynél diagnosztizálták a betegséget Romániában.

Azonosították az első majomhimlős esetet Romániában – közölte az egészségügyi minisztérium. A tájékoztatás szerint egy 26 éves bukaresti férfi a fertőzött.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
szóljon hozzá!