
Mikulásjárás a fejlesztőközpontban. A Napsugár az Esőben Egyesületnél minden lejnek helye van
Fotó: Napsugár az Esőben Egyesület
Az értelmi sérülteket fejlesztő gyergyószentmiklósi központnak ajánlják fel idén is a szervezők a Kárpát-medencei Disznótoros Főzőversenyen összegyűlt adományösszeget. A Napsugár az Esőben Egyesületet így több mint négyezert lejjel támogatják.
2018. december 11., 19:302018. december 11., 19:30
Idén is volt jótékony jellege a Szent Miklós Napok keretében tartott főzőversenynek: a csapatok tetszőleges összeg ellenében kínálták főztjeiket az érdeklődőknek, így
Az összeget, akárcsak tavaly, a Napsugár az Esőben Egyesület által működtetett fejlesztőközpontnak ajánlják fel a szervezők. „A törvénykezések és a bürokrácia miatt az elmúlt másfél évben nehéz időket él meg az intézmény. Nem hagyhatjuk, hogy az említett nehézségek veszélybe sodorják a működését. Ezért döntöttünk úgy, hogy idén is a központ javára gyűjtünk a főzőversenyen, emellett természetesen az önkormányzat minden segítséget megad, hogy folytatni tudják a sérült gyerekek, fiatalok fejlesztését” – ismertette Nagy Zoltán polgármester gondolatait a városháza sajtószóvivője.
A fejlesztőközpont vezetője a Székelyhontól értesült az adományösszeg nagyságáról.
– reagált a hírre Csata Kinga. Tájékoztatott, a központot működtető egyesület az épületfenntartási költségek és a fogyóanyagok ára mellett „már csak” két munkatárs juttatását és a bérek utáni adók összegét kell előteremtse havonta, miután novembertől két személy átkerült a megyei tanfelügyelőség alkalmazásába, így a nyolcból hatan onnan kapnak fizetést.
Az anyagiak előteremtése az egyik nagy gondjuk a napsugarasoknak, további súlyos nehézség, hogy a 43 értelmi sérült gyermek és fiatal foglalkoztatását mindössze nyolc személy látja el. „A létszám és a súlyossági fokozat szerint legkevesebb húszan kellene végezzük ezt a munkát” – jegyzi meg Csata Kinga.
A fejlesztőközpont vezetője hálás az összefogásért, támogatásért. Ugyanakkor kifejtette köszönetét a szervezőknek, hogy a korábbi gyakorlaton változtatva már második éve a Napsugár az Esőben Egyesület javára ajánlják fel a begyűlt összeget.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!