
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egy teherautó és egy személyautó ütközött össze Gernyeszegen vasárnap délután, a személyautóban utazó négy személy a helyszínen életét vesztette.
2024. november 03., 15:482024. november 03., 15:48
2024. november 03., 18:022024. november 03., 18:02
A baleset helyszínére nagy erőkkel szálltak ki a mentőegységek: a marosvásárhelyi és szászrégeni tűzoltók két tűzoltóautóval, egy műszaki mentésre alkalmas járművel és két rohammentő-autóval vonultak, mellettük a megyei mentőszolgálattól is kiszállt három mentőautó, illetve mentőhelikoptert is riasztottak.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a mentőegységek azon dolgoztak, hogy kiszabadítsák a személyautó roncsai közé szorult négy utast, ám minden erőfeszítés ellenére sem tudtak segíteni rajtuk, ugyanis az élettel összeegyezhetetlen sérüléseik voltak. Mind a négyen életüket vesztették a helyszínen.
A teherautó vezetője pánikrohamot kapott a Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint. A 15-ös jelzésű országút érintett szakaszát teljes egészében lezárták.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a baleset során egy Macedóniában bejegyzett, 48 éves férfi vezette teherautó ütközött össze egy személygépkocsival, amelynek kormányánál egy 46 éves marosvásárhelyi nő ült.
Az első vizsgálatok alapján a női sofőr tért át a menetirányával ellentétes sávba, ahol frontálisan ütközött a teherautóval. A baleset következtében a női sofőr és a gépkocsiban ülő három másik személy életét vesztette. A teherautó vezetője a vizsgálatok szerint nem fogyasztott alkoholt, sem egyéb tudatmódosító szert a balesetet megelőzően. A közúti baleset pontos körülményeinek megállapítása érdekében folytatódik a nyomozás.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.
Ötszáz dolgozóját bocsátja el egy Beszterce-Naszód megyei iparvállalat, a RAAL Rt. Ez már a második leépítésük idén.
Magyar Péter Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kérte fel a megalakuló Tisza-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálint politikai elemzőt bízta meg.
A hegyekben és Erdély délkeleti részén vegyes halmazállapotú csapadékra, 1400 méter felett havazásra, ugyanakkor megerősödő szélre, hidegre és talajmenti fagyra figyelmeztető előrejelzést adott ki péntek reggelig az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A román kormány megvásárolta a moldovai Giurgiulești kikötőjét. A romániai tengeri kikötőket üzemeltető állami vállalat (APM) 62 millió dollárt fizetett ki a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjéért.
Hat személy kapott elismerést értékteremtő és példamutató közösségépítő munkájáért kedden este Székelyudvarhelyen a Legprímább Polgárok díjátadóján. A felszólalók szerint a város ereje a hasonló kiváló emberekben rejlik.