
Idén sem marad el a jótékonysági főzés. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Az Intim Torna Illegál, ByAlex és a Slepp, a Cloud 9+, a Superstereo, valamint a Titán koncertezik augusztus 25-én és 26-án az Ólommadár kultúrkocsmában a negyedik Ólomfesten.
2017. augusztus 22., 18:232017. augusztus 22., 18:23
„A mindennapi koncertjeink mellett szerettük volna, ha szervezünk egy fesztivált is a vendégeinknek, egy házi fesztivált azoknak, akik az ilyenfajta szórakozást igénylik. Gondolkodtunk azon, hogy bővítsük, egy külső helyszínen tartsunk nagyobb volumenű rendezvényt, de egyelőre házon belül maradunk.
– fogalmazott Györfi Zoltán, a fesztivál egyik szervezője.
Szombat délelőtt ezúttal is lesz közösségi jótékonysági főzés a kocsma udvarán, amely során intézmények, baráti társaságok, cégek az általuk főzött ételeket rászorulóknak ajánlják fel.
A csapatoknak is ez egy közösségépítő tevékenység, a megfőzött ételek hozzávalóit mindenik csapat maga állja. Sok a visszatérő főzőcsoportunk, mindig jó hangulat szokott lenni. De sajnos azt is látjuk, hogy egyre több fiatal nincs itthon, mivel külföldre mennek dolgozni” – mutatott rá a szervező.
Az úgynevezett csíki nyárzáró fesztiválra a belépőjegy két napra kedvezményesen 60 lej, egy napra 40 lejbe kerül.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bejelentette, hogy 24 órára őrizetbe vette Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi miniszter, akit vesztegetésben való bűnsegédlettel gyanúsítanak.
szóljon hozzá!