
Augusztus 16–18. között várják az érdeklődőket
Fotó: Csíkszentgyörgyi Székely Góbék/Facebook
A Szent Ferenc Alapítvány gyermekei számára gyűjtenek adományokat a negyedik Jótékonysági Székely Góbé Találkozón. Az eseményt augusztus 16–18. között tartják a Csíkszentgyörgy községi focipályán.
2024. augusztus 10., 19:072024. augusztus 10., 19:07
A találkozó hagyományaihoz hűen gazdag kínálat várja a résztvevőket: lesz nótaműsor, humorest, népzenei és néptáncos program, de még ökörsütés is.
A támogatói jegy 30 lejbe kerül, a háromnapos esemény részletes programja alább olvasható.
Augusztus 16., péntek
17:00 Csíkbánkfalvi néptánccsoportok előadása;
17:30 Csíkszentgyörgyi Fiság néptánccsoportok;
18:00 Nyitóelőadás – Csíkszentgyörgyi Székely Góbék;
19:00 Csíkszentgyörgy község vonószenekara;
20:00 Bakelit zenekar;
21:00 Majd kiderül zenekar;
22:00 Táncház a Tarló zenekarral.
Augusztus 17., szombat
13:30 Csíkszentgyörgyi fúvószenekar;
14:30 Csíkszentdomokosi Tenyeres Talpas néptáncegyüttes és a Szépvíz község tánccsoport előadása;
15:00 Nótaműsor – Csíki páros és Ferenczi Attila, kíséri Váncsa Győző és zenekara;
16:00 Csillagösvény néptánc egyesület (Magyarországi Szászvárról és Aparhantról);
16:30 „Se éjjelünk se nappalunk” – a Csíkszentgyörgyi Székely Góbék előadása;
18:30 Operettek, musicalek és táncdalok a Veszprémi Petőfi Színház Művészei előadásában (Magyarország);
20:00 Folkbeat zenekar (Magyarország);
22:00 Pittyes2es és Gyufa, élő zenekarral;
23:00 Dj Marcelo SoundTech.
Augusztus 18., vasárnap
13:00 Ökörsütés;
13:00 Csíkszentsimoni ifjúsági fúvószenekar;
14:00 Böjte Csaba testvér gondolatai;
14:30 Fütyülős tánccsoport (Felcsút, Magyarország);
15:00 Nótaműsor – Szilágyi Sándor és Bíró Éva - kíséri a csíkmadarasi népi zenekar;
16:00 Erdélyország szép vizei – a Maros Művészegyüttes előadása;
17:30 Kedves és Tarlós zenekar, valamint Berecz András mesemondó közös előadása;
19:30 Falugyűlés – a Csíkszentgyörgyi Székely Góbék, valamint Pittyes2es és Gyufa közös előadása;
21:00 Tamás Gábor-koncert;
22:30 Holdvilág Party Band zenekar – utcabál.
Állandó rendezvények és foglalkozások: Dánél Sándor – korongozás, Petres Enikő – gyöngyfűzés, gyerekjátékok és arcfestés.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
A Bolojan-kabinet szerdán elfogadott sürgősségi rendelete szerint a helyi önkormányzatoknak december 31-ig jóvá kell hagyniuk a 2026-ra megállapított adók és illetékek szintjét.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
A Versenytanács szerdán összesen 135,2 millió lej (mintegy 26,6 millió euró) bírságot szabott ki a romániai dohánypiacon működő három vállalatra versenykorlátozó megállapodások miatt.
Adományozó látogatásra érkezett Székelyföldre az FK Csíkszereda testvérklubja, a budapesti Kispest Honvéd küldöttsége. A program szakmai egyeztetéssel indult, majd a csíkszentmártoni plébánián átadták az anyaországból hozott adományokat.
Közúti balesethez riasztották a sepsiszentgyörgyi rendőröket szerda délután. A rendőrség tájékoztatása szerint két személyautó ütközött össze a sepsiszentgyörgyi Oltmező és Csíki utcák találkozásánál.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint az októberi 2,5 százalékról novemberben 2,4 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
szóljon hozzá!