
A tanfelügyelőség által jóváhagyott névsorban nem szereplő gyerekek is részt vettek a táborban. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Iskolát és panziót bírságolt a Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Hivatal táboroztatás közben észlelt rendellenességek miatt – olvasható a hatóság Facebook-oldalán.
2023. június 13., 13:142023. június 13., 13:14
Június 7-én végeztek ellenőrzést a háromszéki fogyasztóvédelmi hivatal illetékesei egy csernátoni panzióban, ahol egy sepsiszentgyörgyi iskola harmadikos diákjai táboroztak éppen. A fogyasztóvédők a tanintézmény és a panzió háza táján is találtak rendellenességet.
Hiányzott a diákok más településen történő táboroztatását jóváhagyó szülői beleegyezés,
a gyerekek számára a háziorvos által kibocsátott igazolás,
a tanfelügyelőség által jóváhagyott névsorban nem szereplő gyerekek is részt vettek a táborban,
továbbá a diákok biztonságáért felelősséget vállalt öt pedagógusból mindössze egy volt jelen a táborban.
A vendéglátó egység működtetőinek
megjegyezve ugyanakkor, nem az első alkalom esetükben, hogy bírságolják őket.
Megkeresésünkre a vendéglátó egység vezetői is nyilatkoztak. „Valóban, a mérlegünk nem volt ellenőriztetve, illetve a napi menüben volt némi hiányosság, de egyik sem olyan nagy kihágás” – fejtette ki a panziót működtető illetékes.
A fogyasztóvédők a tanintézményt és a panzió tulajdonosait is pénzbírsággal sújtották.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
1 hozzászólás