
Igazi kerékpáros időjárás. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Igazán enyhén indult a nap Székelyföld-szerte, szinte már nyáriasan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint átlagosan 4–5 fokkal volt magasabb a hajnali hőmérséklet, mint egy nappal ezelőtt.
2024. szeptember 25., 10:042024. szeptember 25., 10:04
2024. szeptember 25., 10:112024. szeptember 25., 10:11
Sehol nem volt fagypont közelében a hőmérséklet az országban szerdára virradóan, még
Gyergyóalfaluban is kellemesen hatott a 8,8 fok az egy nappali korábbi 2,7 fokhoz képest. Székelyudvarhelyen és Marosvásárhelyen pedig már szinte nyáriasan indult a szerdai nap, hajnalban sem csökkent lejjebb a hőmérséklet 12,8, illetve 11,5 foknál. Sepsiszentgyörgyön 8,5 fok volt.
Az időszakhoz képest melegebb idő a nap folyamán – sőt az elkövetkező napokra – is jellemző lesz,
A hétfőn közzétett kéthetes időjárás-előrejelzés szerint mindezt szeptember utolsó napjáig élvezhetjük, azt követően ugyanis hangsúlyosan lehűl az idő, és néhány napig átlagban már csak 16 Celsius-fok körül alakul a csúcshőmérséklet.

Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a szeptember 23. és október 6. közötti időszakra vonatkzó időjárás-előrejelzését. Lehűlésben lesz részünk.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!