
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Gyorshajtásért, illetve szabálytalan előzésért szabtak ki bírságokat a rendőrség munkatársai, akik az elmúlt szombaton, mindössze négy órán át végeztek közúti ellenőrzést a 13-as országút Szászkézd és Héjjasfalva közötti szakaszán – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A büntetések összértéke megközelíti a 60 ezer lejt.
2024. július 15., 20:422024. július 15., 20:42
A 13-as jelzésű országút Szászkézd és Héjjasfalva közötti szakaszán végeztek közúti ellenőrzést a rendőrség segesvári egységének munkatársai szombaton 12 és 16 óra között. Munkájuk során 46 bírságot szabtak ki, összesen 58 600 lej értékben. Negyvenegy sofőr gyorshajtásért kapott büntetést, ketten szabálytalanul előztek, hárman pedig más szabálytalanságot követtek el. A hatóságok összesen 14 gépjárművezetői engedélyt függesztettek fel az említett időintervallumban: 12-t gyorshajtásért, 2-t pedig szabálytalan előzésért. Ezek mellett két jármű forgalmi engedélyét is bevonták.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!