
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Gyorshajtásért, illetve szabálytalan előzésért szabtak ki bírságokat a rendőrség munkatársai, akik az elmúlt szombaton, mindössze négy órán át végeztek közúti ellenőrzést a 13-as országút Szászkézd és Héjjasfalva közötti szakaszán – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A büntetések összértéke megközelíti a 60 ezer lejt.
2024. július 15., 20:422024. július 15., 20:42
A 13-as jelzésű országút Szászkézd és Héjjasfalva közötti szakaszán végeztek közúti ellenőrzést a rendőrség segesvári egységének munkatársai szombaton 12 és 16 óra között. Munkájuk során 46 bírságot szabtak ki, összesen 58 600 lej értékben. Negyvenegy sofőr gyorshajtásért kapott büntetést, ketten szabálytalanul előztek, hárman pedig más szabálytalanságot követtek el. A hatóságok összesen 14 gépjárművezetői engedélyt függesztettek fel az említett időintervallumban: 12-t gyorshajtásért, 2-t pedig szabálytalan előzésért. Ezek mellett két jármű forgalmi engedélyét is bevonták.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!