
Fotó: Pinti Attila
Számos Hargita és Kovászna megyei településen, illetve ezek közötti útszakaszokon figyelték sebességmérő készülékekkel a forgalmat a közlekedésrendészek szerdán. A nagyszabású hatósági akció négy órát tartott, ezalatt közel 130 gyorshajtót azonosítottak.
2023. május 04., 13:302023. május 04., 13:30
Az E578 jelzésű európai út háromszéki és Hargita megyei szakaszán kézi, valamint rendőrautóba szerelt sebességmérő készülékekkel szűrték ki a megengedett sebességhatárt túllépő járművezetőket szerdán 9 és 13 óra között. Bőven akadt dolguk a közlekedésrendészeknek, összesen 138 szabálysértőt azonosítottak – köztük 127-en gyorshajtás miatt kaptak bírságot. Három sofőr jogosítvány nélkül maradt, szintén három forgalmi engedélyt pedig bevontak – tájékoztatott csütörtökön az akció eredményéről a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Fotó: Pinti Attila
A kirótt pénzbírságok összértéke csaknem 80 ezer lej. A gépkocsivezetőket alkoholszondával is tesztelték.
Szerdán Székelyudvarhelyen a rendőrök egy 52 éves gépkocsivezetőt azonosítottak, aki ittas állapotban vezetett, a szonda 0,90 mg/liter alkoholkoncentrációt jelzett az általa kilélegzett levegőben. Ellene ittas vezetés miatt indult eljárás.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
szóljon hozzá!