
Balról jobbra: Csép Andrea, Kovács Edit, László Ildikó, Kovács Ilona, Horváth Anna
Fotó: Haáz Vince
Bemutatták csütörtökön Maros megye négy női polgármesterjelöltjét, akiket az RMDSZ nőszervezete indít, illetve támogat.
2020. szeptember 10., 19:182020. szeptember 10., 19:18
A sajtóeseményen Csép Andrea marosszéki parlamenti képviselő, Horváth Anna ügyvezető alelnök és három jelölt: Kovács Edit Maroskeresztúr jelenlegi polgármestere, László Ildikó Marosszentanna és Kovács Ilona Mezőmadaras alpolgármestere vett részt. Csép Andrea bemutatta a jelenlevőket, hozzátéve, hogy a negyedik női jelölt a megyében szintén polgármesteri székért fog megmérkőzni, Buzogány Erzsébet Segesváron.
Kovács Edit Maros megyében az egyedüli női polgármester, aki négy éve egyetlen pluszszavazattal nyert, és aki az idei választásokon – is – függetlenként indul az RMDSZ nőszervezetének támogatásával Maroskeresztúr polgármesteri székéért.
László Ildikó Marosszentanna alpolgármestere az elmúlt négy évben bebizonyította, hogy jó gazdája a településnek – hangzott el.
Kovács Ilona a négy évvel ezelőtti helyhatósági választásokon csak két szavazattal maradt alul a Mezőmadaras polgármesteri funkciójáért kiírt megmérettetésen.
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját – közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
Hipotermia miatt halt meg keddre virradóan egy 65 éves, temesvári férfi.
Tovább szűkítik a jogosultak körét a közszféra alkalmazottai számára biztosított üdülési utalványrendszerben. Kivezetik ugyanakkor a kötelező önrészt, így már nem jogszabályi, hanem piaci muszájból kell hozzátenni.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
1 hozzászólás