
Fotó: Gergely Imre
Hálózatbővítési munkálatokat végeznek, emiatt le kell állítani a melegvíz-szolgáltatást a Virág negyed déli részén, a Forradalom negyedben és a központ környékén. Korábban azt jelentették be, hogy sehol nem lesz meleg víz, ehhez képest ez pozitív fejlemény, de gondok is adódnak ebből.
2024. június 17., 19:042024. június 17., 19:04
2024. június 20., 22:592024. június 20., 22:59
Eredetileg június 11-én tervezte a szolgáltatás leállítását négy napra a Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű (HVCSK), azonban ezt erre a hétre halasztották, és nem lesz teljes leállás.
Ezt úgy tudják megoldani, hogy azokban a kazánházakban, amelyek képesek ellátni ezt a két lakónegyedet, beüzemelték a gázkazánokat, és ezekkel biztosítják a meleg vizet – közölte megkeresésünkre válaszolva György János, a HVCSK kommunikációs munkatársa.
Maga a munkálat egy nap alatt elvégezhető, de mégis szükséges a négynapos leállás, mert előbb le kell üríteni a vezetékeket, és meg kell várni, míg lehűlnek, utána pedig vissza kell tölteni és újramelegíteni.
György János elmondta, a HVCSK a helyzetét nehezíti, hogy az évekig nem üzemeltetett gázkazánokra engedély kellett kérniük és gázt fogyasztaniuk, amit egyáltalán nem szerettek volna a gázszolgáltató irányában korábban felgyűlt nagy adósság miatt. Ugyanakkor azért is
Az, hogy az érintett városrészeken a lakóknak zavartalanul biztosítják a szolgáltatást, ugyan fogyasztóbarát megoldás, de nem lehet mindig ilyen populista döntéseket hozni – tette hozzá György. A szolgáltatás egyébként a következő négy napban reggel 5 és 23 óra között fog működni azoknál a fogyasztóknál, ahol nem kell leállítani a rendszert.
A történet előzménye, hogy a múlt héten Erős Levente a Facebookon szólította fel a cég és a város vezetését, hogy ne történjen meg a teljes leállás, hiszen a hálózat bővítésénél szükséges beavatkozás részleges leállással is kivitelezhető. Ezt a megoldást a korábbi igazgató, Erős János javasolta számára, erre hívta fel a figyelmet.
Erős Levente a Székelyhonnak elmondta, a cégtől a múlt héten előbb azt a választ kapta, hogy nem lehetséges az általa javasolt megoldás, de aztán mégis neki adtak igazat.
Ezzel párhuzamosan az is kiderült, hogy miután a volt igazgató elhagyta a HVCSK-t, a cég nem végezte el azt, amit ő elindított, azaz a hálózaton nem hajtottak végre olyan módosítást, ami lehetővő tenné, hogy a városrészeket szakaszosan le lehessen zárni, ha arra van szükség. Ha az megvalósult volna (ahogy a Virág negyed északi részében és a Bucsin negyedben korábban megtörtént), akkor a Virág negyed déli részén sem kellene most a vizet lezárni – mutatott rá Erős Levente.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
A Tulceai megyei Delta katasztrófavédelmi felügyelőság (ISU Delta) diszpécser szolgálatát az 112-es egységes segélyhívón értesítették, hogy Luncavița település közelében egy drónt észleltek, amely feltehetőleg a Cetățuia kőbánya területén zuhant le.
Büntetőfeljelentést tett és polgári félként vesz részt az eljárásban annak a Brăila megyei gyermeknek a családja, akit egy égből érkező azonosítatlan tárgy – feltehetően egy dróndarab – ütött fejbe rollerezés közben.
A rendőrség csütörtök este őrizetbe vette azt a sofőrt, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el, akik közül ketten életüket vesztették, a harmadik pedig súlyosan megsérült – jelentette be pénteken a rendőrségi szóvivő.
A hőmérséklet Románia legnagyobb részén a következő négy hétben, szeptember közepéig az ebben az időszakban megszokottnál magasabb lesz, a legnagyobb eltérések nyugaton és a középső országrészen várhatók.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
szóljon hozzá!