
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Több mint két éve, 2019. július 21-én szállították le Székelyudvarhelyre azt a négy nagy méretű autóbuszt, amelyek a városvezetés közösségi oldalának aznapi bejegyzése szerint „hamarosan a város tömegközlekedését fogják segíteni”. A járművek azóta is egy udvaron várakoznak.
2021. október 28., 09:152021. október 28., 09:15
2021. október 28., 09:342021. október 28., 09:34
A buszok Budapest Főváros Önkormányzata szakmai segítségeként érkeztek a városba, és az Urbana Rt. adminisztrálásába kerültek – ahol a mai napig is vannak. Használatba helyezésük több alkalommal és több szempontból is szóba került, legutóbb az idei júliusi havi tanácsülésen: akkor felmerült, hogy mintegy 263 ezer lejért átvenné azokat a város az Urbana Rt.-től.

A beruházásoktól megvontak némi pénzt, és egyelőre nem vásárol buszokat a székelyudvarhelyi önkormányzat – derült ki a képviselők csütörtöki, rendes havi ülésén.
Nemrég megírtuk, hogy a városi RMDSZ-frakció furcsállta ezt az előterjesztést, szerintük
Hadnagy Gábortól, az Urbana Rt. igazgatójától megtudtuk, hogy az 1998-as kiadású Ikarusok egyenként 39 ülőhellyel rendelkeznek, állva utazókkal együtt
Három járműnek már befejeződött a műszakiztatása, egy továbbié pedig folyamatban van – tette hozzá Hadnagy.
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Az ügyben megkérdeztük Zörgő Noémit, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivőjét is, aki elmondta, a járművek üzembe helyezésére még mindig várni kell, ugyanis
Jövőre lejár ez a szerződés, akkor majd keresni kell annak a lehetőségét, hogy ezek a buszok is használatba kerülhessenek – tájékoztatott a sajtóreferens.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
szóljon hozzá!