
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hatvanhét koronavírussal fertőzött személy került be az utóbbi egy napban a Maros megyei egészségügyi igazgatóság nyilvántartásába, és újabb 4 személy hunyt el a fertőzéssel összefüggésbe hozható okok miatt.
2021. február 04., 16:262021. február 04., 16:26
2021. február 04., 16:282021. február 04., 16:28
A prefektúra csütörtöki tájékoztatása szerint a járvány kezdete óta a fertőzöttek száma elérte a 16 957-et a megyében. Kórházban 207 beteget kezelnek, megfigyelés alatt 56 személyt tartanak, és otthonában gyógyul 101 koronavírussal diagnosztizált Maros megyei személy, míg otthoni karanténban 1285-ön tartózkodnak. A járvány kezdete óta 573 koronavírussal fertőzött személy vesztette életét Maros megyében.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
Az igazságügyi törvények felülvizsgálatára létrehozott munkacsoport második ülésén a felek többek között megállapodtak abban, hogy egy öt évre szóló tervet dolgoznak ki az igazságszolgáltatásban tapasztalható munkaerőhiány kezelésére.