
Fotó: Székelyhon
Negyedik alkalommal szervezik meg a Kolozsvári Magyar Opera miniévadát Csíkszeredában október 2. és 5. között a Szakszervezetek Művelőadési Házában. Négy klasszikus előadással készülnek: Jézus Krisztus szupersztár, A trubadúr, az Operettgála, illetve a My fair lady.
2024. augusztus 29., 12:442024. augusztus 29., 12:44
A négy napon át tartó miniévadban négy előadást láthatnak az érdeklődők, négy olyan darabot, ami a Kolozsvári Magyar Operának állandó produkciója. Sajtótájékoztatón ismertette a részleteket Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere és Szép Gyula, a Kolozsvári Magyar Opera igazgatója.
Október 2-án a Jézus Krisztus szupersztár rockopera angol verziójával nyitják az évadot Novák Péter rendezésében, vezényeli Kulcsár Szabolcs. A darabot egymás után két alkalommal is színpadra viszi a kolozsvári társulat, először 17 órától, majd 20 órától.
A miniévad második napján, október 3-án 18 órától Giuseppe Verdi A trubadúr című kétrészes operájával készül a társulat, Szabó Jenő rendezésében.
Október 4-én szintén 18 órától Miklósa Erika Operettgála koncertelőadása várható, majd
október 5-én 18 órától a My Fair Lady című, kétfelvonásos musicalt viszik színpadra.
Korodi Attila kiemelte, Csíkszeredának a miniévad ideje alatt legalább százhetven előadóval és logisztikai emberrel kell számolnia, elmondása szerint
„A székelyföldi kulturális élet része már a dzsessz és a régizene, most pedig a kolozsvári opera jóvoltából az operát is felvehetjük a sorba” – emelte ki a polgármester.
Mint mondta, tapasztalatai szerint nagy a kereslet az opera miniévadára, ezért mindenkit arra biztat, hogy minél hamarabb váltsák meg jegyeiket, a jegyértékesítés jövő héten kezdődik. Jegyek az eventbook.ro oldalon, valamint a Szakszervezetek Művelődési Házában válthatók.
Szép Gyula is megosztotta gondolatait a csütörtöki sajtótájékoztatón. Mint fogalmazott, hagyományt teremtettek a Kolozsvári Magyar Opera miniévadával Csíkszeredában, ami nem meglepő, hiszen
Mint mondta, a miniévad előadásai a műfaj legkiemelkedőbb alkotásai, elsősorban az egyetemes zenés színpad felé nyitottak, nem pedig a klasszikus opera felé.
Két előadást emelt ki az opera igazgatója, a Jézus Krisztus szupersztárt és a My Fair Ladyt. Mint mondta, fontos Romániában játszani a Jézus Krisztus szupersztrárt, ugyanis
„A My Fair Ladynek két változatát szoktuk játszani. A csíkszeredai miniévadra azt a verziót hozzuk, amelyikben a beszédhibás lány a székely akcentusát kell levetkőzze, nem mintha bármi baj volna vele” – emelte ki Szép Gyula.
Az opera igazgatója mindenkit arra biztat, éljen a miniévad adta lehetőségekkel, ugyanis a környéken csak Csíkszeredában adottak a lehetőségek arra, hogy színpadra tudják vinni műveiket. Ehhez ugyanis megfelelő méretű színpadra van szükség, ami a Szakszervezetek Művelődési Házában rendelkezésre áll.
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
Hosszú várakozás után tért vissza a streaming-éra egyik legnépszerűbb és legkedveltebb sorozata, a Stranger Things. Spoileres kibeszélő az ötödik évad első négy epizódjáról.
Negyedik éve, hogy egy háromszéki építőipari kisvállalkozás az ünnepek közeledtével egy segítségre szoruló családnak elvégez 3000 lej értékű szakmunkát. Most egy zágoni, egyedülálló háromgyermekes édesanyának nyújtottak segítő kezet.
Felelősséget vállalt kedden a parlamentben a kormány a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetért.
Idén már karácsony előtt lejár a jövő évi gázolaj-támogatásra vonatkozó előzetes kérelmek benyújtási határideje. A jogosultak idén még nem kapták meg a második negyedévre járó összegeket, a megkésett juttatásról is érdeklődtünk az APIA-nál.
A bírák és ügyészek nyugdíjreformjának elfogadása Bolojan szerint egyszerre orvosol társadalmi igazságtalanságot, teszi fenntarthatóbbá a rendszert, ugyanakkor az uniós helyreállítási források lehívásának egyik feltétele is.
A Nagy Egyesülés a románok számára egy nemzeti ideál megvalósulása volt, a magyarok számára pedig nagy veszteséget jelentett – állapította meg a parlament keddi ünnepi ülésén tartott beszédében Turos Loránd.
Marosvásárhely december 3-án, Gyergyószentmiklós és Csíkszereda december 4-én este igyekszik megmutatni értékeit az M2 magyar televízió műsorában, Székelyudvarhely pedig egy nappal később. Magyarország Külhoni Ifjúsági Fővárosa címért szállnak versenybe.
Kedden a parlament alkalmazottainak érdekeit képviselő szakszervezet tagjai kifütyülték Ilie Bolojan miniszterelnököt, és lemondását követelték, amikor a politikus belépett a képviselőház üléstermébe.
Bíróság elé állították kedden Marius Ovidiu Isăilă volt szociáldemokrata szenátort, aki a DNA szerint megpróbálta lefizetni Ionuț Moșteanu volt védelmi minisztert, hogy elősegítse egy szerződés megkötését.
szóljon hozzá!