
A fiatalok itthon maradásában segít a cég
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Pegazus esettanulmányi verseny győzteseként négy diák nyerte el a székelyudvarhelyi Melinda cégcsoport vezetőségének bizalmát, így ők tanulmányi ösztöndíjat kapnak az egyetemi alapképzésük elvégzéséig.
2020. február 06., 19:302020. február 06., 19:30
A 2011-ben útjára indított Pegazus program célja a tehetséges diákok felkarolása, tanulmányi ösztöndíjak és munkalehetőség biztosításával, hogy a frissen végzett fiatalok szülőföldjükön érvényesülhessenek – fejtette ki egy csütörtöki sajtótájékoztatón András Lehel, a Melinda Instal vezérigazgatója. A kétfordulós vetélkedő részeként először valós vállalati problémák megoldásán dolgoztak otthon a tanulók, majd a vállalat székhelyén is bizonyítaniuk kellett rátermettségüket.
Az eredmények és a versenyzőkkel folytatott beszélgetések alapján K. Péter (Tamási Áron Gimnázium), B. Hunor (Kós Károly Szakközépiskola), Gy. Antónia (Benedek Elek Pedagógiai Líceum) és P. Richárd (Bányai János Technológiai Líceum) nyerték el az ösztöndíjat. Ők alá is írták a beígért szerződést, ami alapján középiskolai tanulmányaik alatt havi 100 eurót, az egyetemi alapképzés alatt pedig havi 150 eurót kapnak a cégtől. Mindezt csak a tanév ideje alatt, a nyári vakációban ugyanis nem folyósít ösztöndíjat a vállalat, helyette szakmai gyakorlatot kínál.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
Húsvétvasárnap, az immár ötödjére megszervezett sepsiszentgyörgyi ételszentelésen minden eddiginél többen, mintegy 1500-an vettek részt: szinte minden történelmi egyház képviseltette magát hívei által.
szóljon hozzá!